איך מבצעים הסדרת מעמד בישראל?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 14/2/2021
כשמדובר על הסדרת מעמד בישראל, חשוב להבחין בין סוגי המעמדים השונים שקיימים בארצנו. בעוד שניתן מצד אחד להגיע לישראל על תקן מומחה זר, ניתן להגיע ארצה גם עבור התאזרחות. ככה או ככה, כמובן שיהיה צורך לקבל גם סיוע משפטי. בואו נבין מה יצריך ממכם תהליך של הסדרת מעמד בארץ.

מה יצריך ממני הסדרת מעמד בישראל? וכמה זמן אני אמור לייעד עבור התהליך הזה? ובכן, יש לא מעט שאלות בנוגע לתהליכים אלו, שטבעם הוא להיות מורכב. מאחר שהתהליכים האלו של הסדרת מעמד בישראל הם מורכבים, יהיה חשוב לקבל סיוע של עורך דין בהתאם. מאחר שחשוב להבין מראש לאיזה סוג של תהליך אתם עתידים להיכנס, הנה כמה פרטים בנושא. הנה מידע שריכזנו עבורכם במידה שאתם מתכננים להסדיר את מעמדכם בארץ. ככל הסדרת מעמד בישראל היא תהליך שמבוצע בעקבות נסיבות שונות ומגוונות. לעיתים, אדם עשוי לבקש להסדיר את מעמדו בישראל מכורח הנסיבות של קשר רומנטי, יחד עם זאת, גם מומחים זרים יכולים להסדיר מעמד באופן זמני בישראל. על פי החוק, גם אנשים אשר מבקשים מקלט מדיני יכולים לבקש להסדיר את מעמדם בישראל. בין היתר, ישנם גם מקרים של הסדרת מעמד לבן זוג זר שמתגרש מבן זוג ישראלי. בין אם אתם צריכים סיוע כזה או אחר, בדרך כלל תצטרכו עו"ד הגירה מומחה. עורך דין הגירה יכול גם לסייע לכם במקרים של התאזרחות בישראל. לדאבוננו, ישנם גם מקרים של אלימות בין בני זוג. אם אתם זרים בישראל ואתם סובלים מבן זוג ישראלי אלים, כדאי לדעת שניתן לקבל סיוע משפטי. הסדרת מעמד היא אפשרית גם במקרים אלו.

משרד הפנים, עו"ד הגירה וביניהם...
מעבר לכך שתצטרכו לעבור אצל עורך דין הגירה, חשוב לדעת שגם תצטרכו לעבור במשרד הפנים. משרד הפנים הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך של הסדרת מעמד בארץ. למעשה, במקרים מסוימים יהיה צורך להגיע אל משרד הפנים יותר מפעם אחת. עוד חשוב לדעת, ניתן גם להסדיר מעמד כאשר מדובר בקטינים. למשל, במקרים בהם יש צורך בהסדרת מעמד לקטין אשר אומץ על ידי אדם זכאי שבות בישראל (טרם העלייה). ואם תצטרכו לשנות את המעמד שלכם מתיירים לעולים לישראל, גם זה אפשרי בעזרת עו"ד הגירה. 

כחלק מהתהליך של הסדרת מעמד, אתם גם תצטרכו לזמן תור במחלקת האשרות של ישראל. אם אתם לא בטוחים כיצד לעשות זאת בעצמכם, כמובן שתוכלו לקבל סיוע מעורך הדין שלכם. אנחנו ממליצים על הסיוע של עורך דין הגירה המספק גם שירותי נוטריון. אם אתם לא מוצאים אחד כזה, אפשר להסתייע בעורך דין הגירה ובמקביל בעו"ד נוטריון. כלומר, 2 עורכי דין שונים.
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים