נתפסתם על נהיגה בשכרות? אתם חייבים לקרוא את זה!

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 14/2/2021
אם נתפסתם נוהגים בשכרות, חשוב לדעת שעל פי החוק, אתם בחלק גדול מהמקרים יכולים להמתיק את גזר הדין. זאת, תוכלו לעשות באמצעות הליווי והסיוע המקצועיים של עורך דין. במקרים מסוימים, אנשים גם יצטרכו את הסיוע של עורך דין תעבורה עם התמחות בפלילים. בואו נבין מתי.

כשם שלכל אזרח במדינה מתוקנת יש זכויות, ישנן גם חובות לכל אזרח. אחת מהחובות היא החובה של נהיגה בצלילות הדעת. יחד עם זאת, לפעמים אנשים נתפסים כאשר הם נוהגים תחת השפעה של שכרות. או במילים אחרות, נוהגים כשהם שיכורים. במקרים אלו חשוב ביותר לקבל את הסיוע של עורך דין תעבורה. בנוסף, לפעמים גם תהיו עשויים להזדקק לסיוע של עורך דין עם התמחות בפלילים. למשל, במצב בו חלילה ישנן אבדות בנפש במהלך תאונת דרכים.

מה אני צריך לדעת אם נתפסתי נוהג שיכור?
אחד הדברים שהכי חשוב לדעת לגבי נהיגה בשכרות הוא, הנושא של ינשוף. הינשוף למעשה מגלה את כמות האלכוהול שיש לכם בדם בזמן הנהיגה. לפיכך, גם אם אתם מרגישים צלולים לגמרי, הינשוף יכול להעיד על כך שאתם תחת השפעת אלכוהול. בסופו של דבר, הינשוף ממש לא בודק את התחושה הסובייקטיבית שלכם לגבי מצב השכרות. לא פעם, אדם עשוי להרגיש צלול לגמרי, לעלות על ההגה ולגלות דרך ינשוף שהוא מוגדר לפי החוק כשיכור. ואם כבר נתפסתם נוהגים שיכורים, בדרך כלל זה יצריך ממכם תחילה של תהליך משפטי.

אפשר גם לבחור לקבל את גזר הדין על נהיגה בשכרות...
מצד אחד, אתם יכולים לבחור לקבל את גזר הדין אשר ניתן לכם בבית המשפט. ישנם לא מעט אנשים שעושים את זה, ואין ממקומנו להגיד אם זהו צעד מושכל או פחות. יחד עם זאת, כן אפשר לציין כי צעד נבון הוא נקיטת צעדים משפטיים. אם נתפסתם נוהגים בשכרות, הסיוע של עורך דין לא בהכרח יהיה חובה. אבל יחד עם זאת, הוא כן יהיה מומלץ עבור הניסיון של המתקת הדין. אם נקבע כי הדין הוא שלילת רישיון נהיגה, חשוב לדעת שניתן לערער על כך. במיוחד במקרים בהם אדם צריך את הרכב ואת רישיונו בעדי לייצר הכנסה. 

עד כמה מערכת המשפט מחמירה במקרי נהיגה בשכרות?
בשורה התחתונה, מערכת החוק והמשפט נוהגות להחמיר במקרים אלו. אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, רוב הסיכויים שהמדינה תנסה להחמיר אתכם עד כמה שניתן. ואם לא תסתייעו בעורך דין, סביר להניח שהמדינה גם תצליח להחמיר אתכם עד כמה שאפשר מבחינה חוקית. מעבר לכך שהסיוע של עו"ד עשוי להוביל להמתקת העונש, הסיוע של עו"ד יכול גם להוביל לקיצור התהליכים המשפטיים השונים. בסופו של יום, זהו בדיוק התפקיד של עורך הדין, למנוע מהלקוח סרבול שניתן לחסוך ממנו.
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים