איך מוצאים עבודה נכון בימנו?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 5/2/2021
מציאת עבודה היא אתגר לא קטן, בעיקר עבור מי שמחפש את העבודה המושלמת שתתאים להשכלה וליכולות שלו. פעמים רבות, על כל משרה נכספת ישנם עשרות מועמדים, מה שהופך את חיפוש העבודה לארוך ומייגע יותר.

עם זאת, כיום ישנם לא מעט ערוצים בהם ניתן לחפש עבודה – החל מחברות כוח אדם וחברות השמה, דרך פרסום בקבוצות פייסבוק ולינקדאין ועד ללוחות הדרושים המסורתיים, שמשתכללים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. למרות, ואולי בגלל ריבוי הערוצים – איך בכל זאת מוצאים עבודה בצורה נכונה, שתשקף את היכולות, הצרכים וההעדפות שלנו?

איך נמצא משרה טובה דרך לוחות הדרושים? 
אם בעבר היינו רגילים לחפש עבודה בעיקר דרך מדורי הדרושים בעיתונים המקומיים, עם התפתחותו של האינטרנט – השתלטו לוחות הדרושים על חיינו. כיום ניתן למצוא שפע של לוחות דרושים, וביניהם לוחות המיועדים לאנשי מקצוע מתחומים ספציפיים, כדוגמת לוח דרושים הייטק, לוח דרושים הוראה, לוח דרושים אמנים וכדומה. אם אתם מחפשים עבודה במקצוע שלכם, ובפרט אם מדובר בתפקיד מאוד ספציפי – ההמלצה היא לגשת ללוחות דרושים המתמחים בעיסוק שלכם. לרוב, תוכלו למצוא שם את המשרות הנחשקות והאטרקטיביות באמת שמגיעות לקהל יעד מצומצם.
 
הפילטרים השונים שמציעים לנו לוחות הדרושים
כדי לייעל את הזמן שלכם בחיפוש אחר עבודה מתאימה, מומלץ להסתייע בפילטרים השונים שמציעים לוחות הדרושים. מלבד הפילטר הבסיסי הנוגע לתחום העיסוק, ניתן לבחור בפילטרים נוספים שיצמצמו את הרשימה ויביאו אליכם את המשרות הרלוונטיות ביותר, למשל – מיקום העבודה, היקף המשרה, האם מדובר במשרה זמנית או קבועה, מהבית או ממקום העבודה, ואפילו השכר שהמעסיק מציע. חשוב לזכור להעלות ללוח הדרושים את קורות החיים שלכם, ואם ניתן – בכמה גרסאות. לעיתים, לכל תפקיד או לכל תחום עיסוק תעדיפו לשלוח מסמך קורות חיים שמדגיש חוזקות אחרות ושם יותר דגש על יכולות מסוימות, וזאת על מנת להתאים את עצמכם לדרישות.
 
כיצד נדע אם לוח הדרושים הוא אמין ומה כדאי לבדוק באתר?
ככל שלוח הדרושים עמוס יותר, כך גוברים הסיכויים שמדובר באתר אמין ובמשרות עדכניות. על מנת לבדוק את אמינותו של האתר, כדאי לבדוק פרטי התקשרות כמו טלפון וכתובת. כך תוכלו להבטיח לעצמכם, לרוב, שיש גוף העומד מאחורי האתר. שנית, ניתן לבצע הצלבה בין הנתונים. למשל, במידה וראיתם מודעות דרושים שפורסמה על ידי חברה מסוימת, תוכלו להתקשר אליה ולוודא שהיא באמת מחפשת עובדים ושהמודעה שפורסמה באתר היא מטעמה. חברות השמה שונות, ובראשן חברות הייטק, מנהלות מטעמן לוח דרושים המיועד ללקוחותיהן, ואת הלוח ניתן למצוא באתר שלהן. בדרך-כלל, לוח דרושים שעומדת מאחוריו חברת כוח אדם או חברת השמה, בעיקר אם מדובר בחברה מוכרת ובעלת מוניטין, הוא לוח הדרושים הבטוח והאמין ביותר, שנמצא בתקשורת רציפה עם המעסיקים המחפשים עובדים.
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים