איך לבחור עורך דין חדלות פירעון?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום יעוץ כלכלי ופיננסי

פורסם: 16/9/2020
חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע"ח – 2018 מאפשר לחייבים לקבל אפשרויות רחבות וגמישות יותר לנהל את חובם ולשקם את מצבם הכלכלי כדי לפתוח דף חדש.
כיום, כ-9% מאזרחי ישראל מנהלים תיקי חייבים בהוצאה לפועל. בהתאמה לנתון זה, ה"הילה" של אותם חייבים היא כבר לא כזו של פורעי חוק ואזרחים המנהלים אורח חיים חסר אחריות. מדובר כמעט בעשירית מהאוכלוסייה, ומאז 2018, הדרך לשיקום כלכלי התאפשרה עבור רבים. אולם, עדיין נדרשת הבנה והכרות מעמיקה עם השלכות ניהול תיק שכזה, גם במסלול השיקום.

לכן, כל אדם המגיע למצב של חדלות פירעון, מומלץ כי יפנה למשרד עורכי דין המתמחה בתחום זה, על מנת לעבור הליך מסודר ויעיל ככל האפשר. אולם, לא כל עורך דין חדלות פירעון המתהדר באתר אינטרנט מרשים אכן יסייע לך לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר. זאת מכיוון שמדובר בהליך מורכב מול גורמים שונים ודורש לא מעט בירוקרטיה, אספנו עבורך לרשימה אחת את הנקודות החשובות ביותר לבחירת עורך דין חדלות פירעון.

לפני הכול – תחום התמחות והוכחות

מומלץ לבחור במשרד עורכי דין שזה הוא תחום ההתמחות העיקרי שלו, ולא תחום נוסף על רבים אחרים. כשנדבר עם עורך דין המתמחה בחדלות פירעון, כדאי לבקש לראות הוכחות לייצוג וניסיון בשטח. ניתן לשאול על מספר התיקים שהמשרד ניהל ועל הכרות אישית עם מסדרונות ההוצאה לפועל והאופן בו הם פועלים. הכרות כזו היא משמעותית בהיבט הבירוקרטי והאישי גם כן, כי אחרי הכל – גם במשרדי ההוצאה לפועל מועסקים אנשים שמתפקידם למצוא את הדרך להסדיר את החובות שלך. כשכל הגורמים עובדים יחד באווירה נעימה, הם עובדים יותר טוב בשבילך.

לקוחות ממליצים

ניתן להגיע לעורך דין המתמחה בחדלות פירעון דרך המלצות של חייבים אחרים שהכרנו לאורך הדרך. ניתן להגיע אליהם דרך עורך הדין עצמו או בפורומים מקצועיים ברשת ולשאול על אופן התנהלותו של בעל המקצוע ומידת שביעות רצונם מהתהליך. כמו בכל תחום בו אנו משלמים עבור שירות, שירותי עריכת דין וייצוג בתיקי חייבים אינן חריגות. להפך, מדובר בתהליך משנה חיים ולכן – ניסיונם של אחרים משמעותי. אם המשרד בו אנו מעוניינים לנהל את התיק מסר להעביר אותנו ללקוח עבר, כדאי לחשוב פעמיים.

יחס אישי ופניות

כשהאינטואיציה שלנו מתעוררת – כדאי להקשיב לה. הליך חדלות פירעון הוא הליך משפטי ארוך ורגיש עבור כל הצדדים. עוגמת הנפש, התסכול והכישלון המתלוות להליך מצדו של החייב, מחייבת התנהלות רגישה מצד עורכי דינו. לכן, כשאנו במצב כה פגיע, כדאי להתרשם גם ממידת הפניות והיחס האישי שמראה עורך הדין המומחה כלפינו. אמנם כיום משך ניהול תיק הוגבל ל-4.5 שנים, אך עדיין מדובר בתקופה מאוד ארוכה וכדאי לבחור במישהו שמשרה עלינו אווירה טובה ובטוחה.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים