איך לבחור עורך דין פשיטת רגל?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום פיתוח עסקי

פורסם: 27/8/2020
נקלעת לחובות שאין ביכולתך לשלם ועליך להתחיל בתהליך של פשיטת רגל? החלטת שלא לעבור את התהליך הזה לבדך, ולבחור עורך דין שילווה אותך? על פניו, נראה כי ההחלטות המהותיות כבר מאחורייך וכעת כל שעליך לעשות הוא להשלים את התהליך ולמחוק את החובות. בפועל, אמנם, ההחלטה המשמעותית ביותר בתהליך עודנה לפניך.
כדי להמחיש את חשיבות הבחירה, ניתן לדמיין את הזוג הצעיר עומר וגלי. עומר וגלי שקעו בחובות שאין ביכולתם לכסות, והחליטו לפנות  אל עורך דין פשיטת רגל בחיפה, עיר מגוריהם. הם פנו למכר מתוך מחשבה שמדובר בתהליך מובנה, ושעל עורך הדין מוטלת עבודה סיזיפית אך פשוטה. בפועל, עורך הדין אליו פנו אינו מומחה בתחום, וניסיונו במחיקת חובות דל. המשא ומתן עם הנושים התנהל באופן רשלני, עורך הדין פעל מתוך ניסיון לסגור את התיק כמה שיותר מהר מבלי להתחשב בצרכיהם האישיים של עומר וגלי, וההפטר שהושג בסוף לא אפשר להם להתחיל לשקם את חייהם הכלכליים בצורה מיטבית.
בעזרת כמה פעולות פשוטות, ניתן בקלות להימנע מקשיים אלה.


עורך דין מומחה

 
 
מומלץ לבחור עורך דין שעוסק רק בתחום פשיטת הרגל ומחיקת חובות. עורך דין שלא מתמחה בתחום צר, לרוב יהיה בעל מומחיות פחותה בתחום הרלוונטי לך. "רשימת מכולת" בתחומי ההתמחות של עורך הדין מרמזת כי עורך הדין המדובר מתפזר על נושאים רבים, וסביר שיש מומחים ממנו בפשיטות רגל.


מיקום

 
 
מאחר והזמינות חשובה מאוד, גם המיקום רלוונטי לבחירה. ללקוח המתגורר באילת אין טעם לבחור בעורך דין הפועל במטולה, גם אם הוא עורך הדין הטוב ביותר בעולם. באותו אופן, למתגוררים בחיפה, מומלץ לחפש ספציפית עורך דין פשיטת רגל בחיפה, ולא בבאר שבע, וכו'. מומלץ להתקשר ללשכת עורכי הדין המקומית ובקשו רשימה של עורכי דין המומחים בנושא באזורכם, מתוכם תוכלו לבחור.


מחקרמתוך רשימת עורכי הדין שבידיך, יש להתחיל לאסוף המלצות. ניתן להתייעץ עם בני משפחה, חברים וגם באינטרנט וברשתות החברתיות. כדאי לשמוע חוות דעת ממי שעבר את התהליך עם עורך הדין בעצמו.


פגישהמומלץ לקבוע פגישה ראשונית עם עורך דין או מספר עורכי דין מהם התרשמת. על הפגישה להיות פגישת היכרות לא מחייבת, ולרוב תהיה ללא תשלום. יש לשים לב כי עורך הדין מסוגל להתאים את הטיפול בתיק לצרכים המשפטיים והאישיים הספציפיים של הלקוח. מומלץ לשאול על הצלחות העבר. כמו כן, חשוב לשים לב למידת הזמינות של עורך הדין עבורך. כדאי לבקש חוזה המפרט את כל השירותים שעורך הדין מציע ואת מפרט העמלות והחיוביים שהוא דורש, כדי לבצע תיאום ציפיות נכון ולמנוע הפתעות בהמשך.
הבחירה בעורך דין לפשיטת רגל היא החלטה משמעותית. על אף הלחץ הכלכלי והנפשי, כדאי לקחת את הזמן בכדי לערוך מחקר מעמיק ולבחור בעורך הדין המתאים והנכון לך, שיוכל לסייע לך להתחיל את חייך המחודשים והמשוקמים בהקדם האפשרי.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים