טכנאי מיזוג אוויר - מתי להזמין ואת מי?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 20/7/2020
הימים הופכים יותר ויותר חמים, הלחות מתגברת ולפתע המזגן מפסיק לעבוד. אתם פותחים חלונות, האוויר לא זז, חם, לח, המאוורר הישן מטרטר אבל לא מצליח לצנן את הבית, ולמזגן לא אכפת. הוא ממשיך לדמום. מה עושים? מתחילים לחפש טכנאי מיזוג אוויר. אבל מי יבטיח לכם שהטכנאי שמצאתם בחיפוש אקראי באינטרנט, הוא אכן איש מקצוע אמין, מיומן ובעל ניסיון שיוכל לטפל במזגן שלכם בדרך הטובה ביותר? כדי לאפשר לכם לבחור נכון, נתחיל בתיאור המקצוע שנקרא ׳טכנאי מיזוג אוויר׳ שיספק לכם מידע חשוב על תחום מקצועי זה.

ראשית, מהו טכנאי מיזוג אוויר?
ככלל, טכנאי מיזוג אוויר בקריות, בחיפה או בכל מקום אחר בארץ, הוא אדם שהוסמך להתקין, לתחזק ולתקן מערכות חימום, אוורור, מיזוג אוויר וקירור – אשר שולטות על הטמפרטורה ועל איכות האוויר בתוך מבנים. למרות שטכנאי מיזוג אוויר רוכש הכשרה בכל המשימות הללו, חלק מהם עשוי להתמחות בהתקנה וחלקם בתחזוקה ובתיקון. טכנאים אלה עשויים להתמחות גם בסוג מסוים של ציוד, כמו למשל מערכות חימום המבוססות על מים, מערכות טכנולוגיות סולאריות או מזגני חשמל. ישנם גם טכנאים שמתמחים במותגים ספציפיים, כמו אלה הנפוצים יותר: תדיראן, אלקטרה או טורנדו. לכן, לפני שאתם בוחרים בטכנאי שיתקן את המזגן שלכם, בדקו היטב במה מתמקדת המומחיות שלו.

מדוע המזגן לא עובד?
לפני שאתם מחפשים טכנאי, ובתקווה שלא מדובר בתקלה רצינית, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם - אם לחיצה על השלט לא מפעילה את המזגן, יש כמה דברים שתוכלו לבדוק לפני שתרימו ידיים ותזמינו טכנאי:
  • סוללות – אולי הסוללות נגמרו? החליפו סוללות, כמובן.
  • עינית – אולי העינית התלכלכה? נקו אותה ונסו להדליק שוב.
  • שקע חשמל – אולי יש בעיה בשקע? נסו להעביר את חוט החשמל לשקע אחר.
  • פקק – אולי הפקק נפל בעקבות הפסקת חשמל? כמובן, הרימו את הפקק.
אם כל הפעולות האלה לא עזרו, ייתכן שהכרטיס האלקטרוני של המזגן התקלקל. במקרה זה הפקודות שאתם מפעילים באמצעות השלט, לא ינותבו אל הרכיבים השונים של המזגן, והוא לא יעבוד. יש כמה גורמים שעלולים לגרום לתקלה בכרטיס האלקטרוני, כמו קצר חשמלי שמתרחש לעתים קרובות ופגע בכרטיס האלקטרוני או מגע בין הכרטיס האלקטרוני לבין מים שגרם לתקלה. דברו עם הטכנאי על האפשרויות העומדות בפניכם לתיקון התקלה, כי יתכן שתוכלו להסתפק בכרטיס אלקטרוני מחודש, שיהיה זול יותר מכרטיס חדש.

תחזוקה שוטפת
כדי להבטיח את יעילות מערכת המיזוג שלכם, חשוב להקפיד על בדיקות תחזוקה שוטפות, בדרך כלל פעמיים בשנה, לקראת הקיץ ולקראת החורף. בדיקות אלה, שמבוצעות על ידי טכנאי מוסמך, כוללות בדרך כלל בדיקה וניקוי המאוורר, בדיקת רמת נוזל הקירור במערכת הקירור, וכן בדיקת מערכת התרמוסטט וההפעלה.
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים