מה זה תשתיות תקשורת?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום פתרונות אינטרנט

פורסם: 17/2/2020
 

מה זה תשתיות תקשורת? איך זה עוזר לי ביום יום? איפה זה נמצא? הכתבה הבאה תעזור לכם להבין את עקרון הרשת ומה היא תשתיות תקשורת.

 

הכול מתחיל מצורך בסיסי של בני אדם, חוץ מלאכול ולהתרבות אנחנו צריכים גם לתקשר אחד עם השני, זהו צורך בסיסי הטבוע בנו והוא חלק מהוויתו. כאשר שני אנשים מתקשרים עם זה אנחנו קוראים לזה דו שיח, כאשר רבבות אנשים מתקשרים זה עם זה במקביל אנו קוראים לזה תקשורת רשתית או בלעז NETWORKING.

קבלן תשתיות תקשורת

ישנם צורות רבות של תקשורת רשת, תקשורת רב פועלית או רב מוקדית בחלק מן המקרים, בעבר הלא כל כך רחוק תשתיות הרשת הראשונות הוקמו כדי לעזור לאנשים וקהילות לתקשר ביניהם, להעביר מסרים ולמסור מידע הלאה, תשתיות רשת אלו היו לא יותר ממדורות שמטרתם להעביר אותות עשן וע"י כך היו מרחוק מפענחים את המסר ששודר, כך עם הזמן המציאו צורות יותר מתקדמות של תקשורת רשתית כמו לדוגמא הטלגרף שבקצה אחד היה משדר קוד בינארי ע"י אותות חשמל ומפוענח ע"י קורא טלגרף בצד השני.
 

תשתיות תקשורת מחשבים

בשביל לעזור לנו לדבר אחד עם השני המכשירים שלעיל חייבים לדבר ולתקשר אחד עם השני, כאן נכנסת לתמונה תשתית התקשורת. תשתיות התקשורת מונחות בכל העולם מחוברות לאלפי מוקדי רשת (BACKBONE) שמחוברים לעוד עשרות ומאות מיליוני מכשירים ויוצרים את רשת התקשורת העולמית.

אבל, רשתות תקשורת לא מוגבלות אך ורק לכבלים או סיבים אופטיים המונחים מתחת לרחובותינו ובתינו הם קיימות בצורה האלחוטית (תקשורת רשת אלחוטית) בין אלו נמנים סוגים רבים של תקשורת אלחוטית כמו רדיו, מיקרוגל, אור, גלים קצרים ועוד רבים אחרים.

כל אלה בונים לנו את רשת התקשורת העולמית, אנחנו רואים זאת ביום יום ולא מיחסים לזה חשיבות רבה, שקע טלפון, הראוטר האלחוטי שלנו, הממיר טלוויזיה שלנו כולם חלק מרשת התקשורת העולמית ומעבירים ביום יותר מידע משאפשר לתאר כדי לעזור לנו, בני האדם לתקשר.
 

התקנת תשתיות תקשורת

היום צורות תקשורת הרשת מתוחכמות בהרבה יותר וכוללות מהירות שידור גבוהות בהרבה יותר וע"י כך אפשר להעביר מסרים ומידע יותר ביעילות. כל מכשיר שבא במגע עם בן אדם ועוזר לו לתקשר נקרא בכללי " מכשיר גישה אנושי " או בלעז Human Interface Device, ע"י זאת אנו מבינים שהרבה מכשירים נכללים כמכשירי גישה אנושית לדוגמא:

  • מחשבים

  • מכשירי טלפונים

  • מכשירי דימות וצפייה

  • טאבלטים

וכמובן שהרשימה ארוכה עוד יותר וכוללת המון מכשירים אך העיקרון מובן.

חברת סיבים תשתיות תקשורת מספקת שירותי התקנת תשתיות לחברות וארגונים 

בקר באתר שלנו עכשיו לקבלת הצעת מחיר משתלמת.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים