איזה מסור מתאים לעבודה שלך?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 14/5/2019

בעלי מקצוע רבים משתמשים בכלים חשמליים מגוונים לביצוע עבודותיהם השונות. למסורים החשמליים יש מקום חשוב מאוד בכל סט כלים של מקצוען והם משמשים לניסור חומרים גלם, תוצרים וכו'.

ניתן להבחין בימנו בין מסורים מסוגים שונים הנבדלים ביניהם בגודל, בעוצמה, במפרט הכללי ועוד. כל דגם מסור חדיש כיום מיוצר בטכנולוגיה חדשנית תוך מתן תשומת לב מרבית לצרכי המשתמש, לנוחות, לחוויית השימוש, לבטיחות, ובאופן כללי לביצועים הטובים ביותר בכל עבודה ובהתאם לחומר הגלם שבו מטפלים. ריכזנו עבורכם כאן את דגמי המסורים המובילים והנפוצים ביותר בהתייחסות למאפייני עבודה וצרכים:

  1. מסור שרשרת - מסור זה נחשב לרב עוצמה, פועל באמצעות שרשרת שיניים חדה ומשמש בעיקר לכריתת וגיזום עצים. ישנם דגמים מכאניים ואחרים המופעלים על חשמל, המכאניים הינם חזקים ובעלי עוצמה רבה יותר וכן, ישיגו אפקט טוב יותר.

  2. מסור עגול - בניגוד לשמו, מסור זה מבצע חיתוכים ישרים, הוא נחשב למסור הידני הנפוץ ביותר, יש לו להב שיניים מסתובב ומתאים מאוד לניסור סוגי עצים שונים אבל ניתן לחתוך עימו גם מתכת, אבן, אריחי קרמיקה ופלסטיק. קוטר הלהב משתנה מאחד לשני ובהתאם לכך גם עומק החתך.

  3. מסור אנכי - מסור זה יכול להיות מקובע או נייד, נועד לניסור של משטחים על פי קווים ששורטטו מראש כדי להכין מהם פאזלים מעץ לבוד. מסור מסוג זה מצויד בלהבים ייעודיים אותם ניתן לבחור על פי סוג החומר בו מטפלים דוגמת מתכת, פלסטיק, טיח, זכוכית ועוד. ניתן לבצע עימו חיתוכים ישרים ועגולים. ישנם דגמים רבים עם פיצ'רים המשדרגים את נוחות הפעולה.

  4. מסור רב תכליתי - מסור הכולל מגוון רחב של להבי ניסור, קטנים, ארוכים ועגולים, אפקטיבי במגוון עבודות. ניתן להרכיב עליו להבים לשימושים שונים המאפשרים עבודות מגוונות ובתנאים קשים. בעל עוצמה חזקה, שקט, יחסית, ועובד ללא ויברציות. יש בו מערכת הידוק חדשנית אשר מבטיחה התאמה מושלמת לכל החלקים המורכבים בו. את החלקים ניתן להחליף במהירות רבה מאוד והעובדה הזאת מאפשרת זרימת עבודה טובה ויעילה.

  5. מסורי חרב - בעלי להבים מאורכים הדומים ללהב סכין. אורכו הממוצע הינו 40 ס"מ. הלהב נעה קדימה ואחורה ביחס לידית שבה מותקן הדק ההפעלה. רובם כבדים ויש לעבוד עימם בשתי ידיים. ניתן למצוא מיני מסור חרב לעבודה עם יד אחת. מיועדים לעבודות במגוון חומרים דוגמת: פי וי סי, גבס, עץ דק, אלומיניום, מתכת ועוד. נפוץ מאוד בעבודות גינון, בעבודות לניסור פרופילים, צינורות וכדומה.

  6. מסור גרונג - מסור המיועד בעיקר לעבודות נגרות. מסורי גרונג עם פנדל מאפשרים הזזתם גם קדימה ואחורה ובשל כך ניתן לעבוד עימם על משטחים גדולים יותר. קיימים גם דגמים ניידים שניתן לחתוך עימם גם חומרים אחרים.

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים