מה זה פיתוח אפליקציות?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום פתרונות אינטרנט

פורסם: 18/2/2019
הקרב על ליבו של הלקוח אינו פוסק אף פעם והוא פושט ולובש צורה כל העת. למרבית בתי העסק והחברות הגדולות בעידן המודרני יש אתרי אינטרנט שנועדו לפרסום מידע, להוספת תכנים, לאפשר במת התבטאות לגולשים, למכירות ויוצא בזה. אתרים אלו ככל שיהיו טובים הינם מוגבלים, יחסית, ופעולות מסוימות דרכם הינן, לעיתים, מסורבלות. לגופים רבים יש צורך להנגיש עצמם טוב יותר ללקוחותיהם ואת זאת ניתן לעשות באמצעות אפליקציות המותקנות בטלפונים החכמים ובטאבלטים שבהם מצוידים אנשים רבים. אפליקציה היא, למעשה, קוד גינארי הכולל תכנים שונים מתחום עיסוקו של בית העסק. האפליקציה מאפשרת לנהל תקשורת הדדית בינו ובין הלקוחות. מספקת לגולשים אפשרות לבצע פעולות, לקבל מידע, לעקוב אחר חידושים בתחום ועוד.

כל עסק או גוף אחר  המבקשים לפתח אפליקציות המתאימות לצרכיהם חייבים לפנות אל חברה לפיתוח אפליקציות המתמחה בנושא. ככל שהם יהיו ממוקדים ויצליחו לספק לחברה את האלמנטים החשובים המאפיינים את העסק שלהם ואת המטרות לשמה הם מבקשים את האפליקציה, כן יהיה קל יותר למומחי החברה המפתחת ליצור את הכלים הטובים ביותר עבורם ועבור לקוחותיהם. כל אפליקציה מתוכננת על פי פרמטרים דוגמת כמות משתמשים ואלמנטים חשובים של העסק ומטרותיו. אפליקציה למשחקים, למשל, אמנם נועדה למשחק של גולש בשעות מתות אבל היא מוכוונת בבירור לפרסום המקנה רווחים, יש אפליקציות שנועדו למסחר, לניהול הזמנות, לעדכון על מבצעים והטבות, למכירת מוצרים וכיוצא בזה.
מפתחי האפליקציה ישימו דגש על מספר אלמנטים הכרחיים. אחד מהם הוא חווית המשתמש. כל גולש רוצה להיכנס במהירות רבה לאפליקציה, לשוטט בה ולהתמצא בה בקלות, להיחשף היטב למידע, ובמידת הצורך, לבצע את הפעולות ללא טעויות ובקלות רבה. בעת הפיתוח ייערך סיעור מוחות בין המפתחים ונציגי הלקוח על מנת להבין היטב את צרכיו ואת אופי הלקוחות. בשלב זה כל צד יתרום את תרומתו לפיתוח כאשר המפתחים הם אלו אשר יספקו את הפתרונות הטכניים. אלמנט אחר הוא, כמובן, התאמת האפליקציה לטכנולוגיות הגלישה הקיימות ובראשן מערכות הפעלה של אנדרואיד ואפל המובילות בשוק והמקובלות על כמות גולשים רבה.

חברה לפיתוח אפליקציות מתמחה בתחומים עסקיים שונים. היא מכירה את צרכי השוק ויודעת להתאים את צרכי הלקוחות אליו. כל פיתוח כזה נשען על מחקר שוק,  קבלת מידע מקיף מהלקוח, למידת השוק בו פועלים וכדומה. בסופו של דבר, ולאחר השקעת שעות מחשבה רבות ימצאו מומחיה את השיטות היצירתיות לפתרון בעיות שונות כולל כאלו שהינן מורכבות. הלקוח מצידו משקיע כספים רבים הן, בפיתוח והן בתחזוקה שוטפת. הפיצוי על כך ברור מאחר ורמת השירות שלו עולה, הצורך בכוח אדם אנושי לפתרון בעיות ומתן מענה לתשובות יורד ועוד. כך, הוא יכול להתקדם ולהתפתח ולרכוש לקוחות נוספים מבלי צורך להעמיס הוצאות מנהלתיות נוספות מיותרות.
 
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים