ייעוץ מס הכנסה – מה זה?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום יעוץ כלכלי ופיננסי

פורסם: 31/5/2018

כאשר אנו מנהלים עסק, ישנם דברים רבים הדורשים תשומת לב. עלינו לדאוג שנוכל לשלם לעובדים, שהעסק מניב רווחים ושאנו פועלים על-פי חוק. דבר חשוב במיוחד שיש לדאוג לו כבעלי עסק, ובעיקר כבעלי עסק רווחי, הוא לשלם מיסים כדת וכדין וללא איחורים. באם איננו מבצעים זאת, אנו עוברים על החוק הלכה למעשה ופוגעים בעסק שלנו ובענייניו האישיים. לפיכך, ייעוץ מס איכותי הוא צורך הכרחי לעסק.

ייעוץ מס הכנסה – מה זה?

ייעוץ מס זהו תהליך בו יועץ מס או רואה חשבון סוקרים וסורקים הוצאות והכנסות של העסק ובהתאם לכך משלמים למדינה את המיסים המתאימים. תהליך זה עשוי להיות מורכב ולעיתים רצוי שלא אנו נעסוק במישרין בתחום כספי זה. יועץ מס ראוי יודע לטפל בענייני מיסים לטובתנו ולדאוג לכך שתמיד נשלם בהתאם לחוק ובזמן. קיימים עסקים המסוגלים ליהנות מהקלות מס – זאת בהתאם לקהל העובדים, המיקום בארץ ולעיתים אף בהתאם לתחום העיסוק או המצב הביטחוני באזור. יועץ מס ידע לדרוש בעבורנו הקלות מתאימות – כאשר התהליך כולו נעשה כחוק.

לחצו כאן  לפרטים נוספים על הנהלת חשבונות

ייעוץ מס – כיצד זה מבוצע?

שאלה שרבים שאלו בעבר וממשיכים לשאול כיום – כיצד מבצעים ייעוץ מס? ובכן, לביצוע ייעוץ מס מדויק ואיכותי, על רואה החשבון או יועץ המס שלנו לקבל גישה חופשית לספרי ניהול החשבונות שלנו. על כל רווח או הוצאה של העסק יש לדווח לאיש האמון על ייעוץ המס לעסק. מדי חודש יש לאסוף חשבוניות וקבלות ולהעבירן ליועץ המס. היועץ יחשב ויפעל מול רשויות המע"מ והמס בישראל לגבי סכום החזרי המע"מ המגיע לבעל העסק, הקלות המס להן הוא זכאי והסכום שיש לשלם למדינה כמס. בסופו של כל רבעון ובסופה של כל שנה אזרחית נבדקים החישובים ומתאזנים על-ידי יועץ המס וגופי המס.

עורך דין מס? מתי עלינו להשתמש בשירותיו?

כאשר אנו רוצים להבטיח שתהליך ייעוץ המס שלנו הוא בעל תוקף חוקי, רצוי שניוועץ עם עורך דין המומחה בייעוץ מיסים. איש מקצוע זה יידע לסייע לנו גם במקרים בהם אנו מעוניינים לתבוע הקלות מס או החזרה מס מהמדינה בין מסים שנגבו בניגוד לחוק.

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים