חיתוכי לייזר לדלתות עץ מעוצבות

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים

פורסם: 10/4/2018

שיטת חיתוכי לייזר נעשית באמצעות קרן לייזר שעובדת על פי הנחיה של תוכנת מחשב, כאשר בתוכנה מוגדר מראש אופן החיתוך. התוכנה מכוונת את הלייזר לעבודה על פני משטח החומר (במקרה הזה עץ) בהתאם לקווי העיצוב שהוכנו מראש. קרן הלייזר פועלת בהתאם להכוונת  המחשב ובסופו של דבר החיתוך מתבצע בדיוק ובגימור מושלם. עבודת החיתוך בלייזר מוקפדת ביותר.

השימוש בטכנולוגיית חיתוכי הלייזר הוא נפוץ  מאוד. בימינו יש ביקוש שרק הולך וגדל למוצרים דקורטיביים ומעוצבים, והשיטה של חיתוך בלייזר נהייתה מאוד פופולארית. חיתוכים בלייזר ניתן לבצע על גבי מגוון גדול של חומרים, הפעם נתמקד בחומר הגלם עץ ואפשר לייצר מהם מוצרים מקסימים גם מפריטים קטנים מאוד וגם פריטים גדולים כגון דלתות עץ מעוצבות וריהוט עץ.

כאמור, כל תחום ייצור דלתות הכניסה המודרניות פונה לשימוש בטכנולוגיה זו עקב היעילות שבה והתוצאות המדהימות. כיום דלתות מעוצבות הן מוצר מבוקש בבתים פרטיים ובדירות, וכן בבתי עסק שונים לרבות משרדים. הדלתות בעיצוב קרן הלייזר נעשות על ידי מכשיר החיתוך בלייזר. טכנולוגיית החיתוך בלייזר נפוצה הפכה לנפוצה מאוד בענף ייצור הרהיטים ובתחום העיצוב באופן כללי.

חיתוכי לייזר – על השיטה

החיתוך בלייזר מתבצע באמצעות  קרן לייזר הפועלת על חום. לאור הביקוש ההולך וגדל כך גם עולה   תהליך הייצור בכמויות. ייצור דלתות יוקרה עבר הרבה שינויים והשתכלל מאוד בשנים האחרונות הודות לטכנולוגיית החיתוך בלייזר על עץ, שיטה זו מאפשרת ייצור המוני תוך כדי הקפדה על איכות ייצור גבוהה.

לשיטת החיתוך בלייזר, יש הרבה מאוד יתרונות. מדובר בעבודה מדוקדקת עם גימור גבוה ובאמצעותה גם ניתן ליצור סוגים שונים של גימור ולממש כמעט כל רעיון עיצובי.

חיתוכי לייזר לעיצובים בדלתות ושערים

חיתוך בלייזר לייצור דלתות יוקרה מתבצע מדי יום על אלפי דלתות. זאת במיוחד כאשר מדובר בייצור דלתות כניסה אשר עשויות מעץ. הדלתות יכולות להיות מעוצבות במגוון עיצובים ולמרות חיתוך הלייזר בעץ,  מראהו הטבעי לא נפגע.

ניתן לבחור לעשות חיתוכים בלייזר על כל מיני סוגים של עצים, יש להתחשב בכך  שתכונות החומר, כגון מרקם, דחיסות וגם חוזק, הן שונות בין סוגי העצים. הדלת מיוצרת בהתאם לתכנון המעצב, תוך הקפדה על כל הפרטים. בסיום העבודה מתקבל תוצר יפה ואיכותי להפליא. משום שמרבית דלתות היוקרה עשויות עץ, זה מועיל ביותר בעבודה עם הלייזר משום שעץ הוא חומר גמיש ונוח מאוד לבצע עליו חיתוך באמצעות קרן הלייזר.

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים