על פסיכולוגיה קלינית וחשיבותה

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום בריאות

פורסם: 3/5/2014


נפש האדם היא בעלת רבדים רבים, חלקם גם טמונים בתת-מודע והם מפעילים אותנו, משפיעים על ההתנהגות שלנו ולעתים אף מובילים אותנו, מבלי שנוכל לשלוט בזה.

המורכבות שלנו ושל עולמנו הפנימי, גורמת לנו לפעמים להיות חוששים, חרדים, מתוחים, עצבניים, חסרי ביטחון, מתקשים ביחסים אישיים, זוגיים, מתקשים למצוא עבודה, נוטים להסתגר, יש לנו מחשבות אבדניות, נתקפים בייאוש, דיכאון, לא מצליחים לממש את עצמנו, תקועים וכו'.

פסיכולוגית קלינית מסוגלת לתת את הטיפול המקצועי ביותר שיכול לספק לאדם במצוקה עזרה ותמיכה רגשיים. יש המתמחים בטיפול בילדים, יש המתמחים בטיפול במבוגרים ובתת-נושאים כמו: הפרעות אכילה, חרדות, אובססיות וכו'. תפקידה של פסיכולוגית קלינית הוא לנסות ו"לשוחח " עם החלק הנסתר מאיתנו בני האדם, החלק החבוי בו טמונים הרגשות ה"רעים" המציקים, תחושות האשמה, הכישלון, הטראומה, הניסיון הרע וכו', שמהם, נובעת בעצם המצוקה העכשווית. הם אלה שמשליכים עליה והם אלה שמובילים אותה גם היום.


בטיפול פסיכולוגי, מנסים לגעת באותו עולם תת מודע של רגשות אשר מנחים אותנו ואת ההתנהגויות שלנו. הבירור הזה אמור לגרום לנו להתמודד עם תהליכים ולפתור רגשות שהם המקור לתחושות השליליות שלנו היום.
 

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים