מהו אימון עסקי?

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום אימון עסקי

פורסם: 15/3/2018

אימון עסקי המועבר ע"י מאמן עסקי, מבוסס על האימון האישי ומטרתו להביא להשגת מטרות ויעדים עסקיים. תהליך האימון העסקי מסייע בגיבוש החזון להשגת מטרות עסקיות, תוך בניית תכנית אסטרטגית המגירה את היעדים ודרך ההגעה אליהם, בהתחשב בנתוני המציאות.

האימון העסקי מיועד בעיקר למנהל, לבעל העסק או כל מי שמקבל את ההחלטות הגורליות בענייני הניהול. יתרונו הבולט של האימון העסקי הוא בכך שבתהליך זה לומד המנהל לראות את עצמו באופן אובייקטיבי, ולקבל פרספקטיבה מהימנה לגביי המצב הקיים. יחד עם המאמן העסקי מתבצע התהליך שבו נעשית חפיפה בין חייו האישיים של אותו מנהל לבים חייו העסקיים לשם אבחון החסמים המונעים או מאטים את ההתקדמות וההצלחה.

כדרך האימון  ובליוויו של המאמן העסקי, מבין המנהל כיצד לפרוץ או להתגבר על החסמים, ולמנף אותם בצורה שתועיל לו עצמו ולאסטרטגיה העסקית.

ההבדל בין אימון עיסקי לאימון אישי?

ההבדל העיקרי בין האימון האישי לאימון העסקי היא בגורם ההתמקדות של התהליך. באימון האישי התהליך מתמקד באדם עצמו ואילו באימון העסקי התהליך ממוקד בקידום העסק. בעוד שבלימודי אימון האישי נעשית עבודה על אישיותו של האדם, פעולותיו ובחירותיו, כך באימון העסקי עיקר העבודה מתייחס לפעולותיו של האדם בהקשר העסקי, בחירותיו לגבי העסק שלו, אופן העבודה שלו וכו'. תהליך האימון העסקי מתאים במיוחד במצבים בהם נדרש באופן קריטי לייעל את העסק אך ללא תוספת משאבים, כשיש צורך בטיפוח שיתוך הפעולה והעלאת המורל בקרב העובדים ובמקרים נוספים.

אימון מסוג זה מתאים לכל בעל עסק השואף למצות באופן השלם והיעיל ביותר את הפוטנציאל העסקי שלו ושל העסק בראשו הוא עומד, וכל זאת בטוח זמן קצר יחסית – המהווה יתרון משמעותי של דרך זו. תהליך האימון העסקי מתקיים בדומה לאימון האישי - בעזרת מפגשים בין מאמן למאומן. בעזרת הדרכתו ויעוצו של המאמן יוצרים שניהם יחד תכנון אסטרטגי של עתיד העסק, בדגש על יעדים מטרות, הערכת משאבים ונזקים והתגברות על גורמים מפריעים בתהליך.
 
האימון העסקי הוא אימון פסיכולוגי – מעשי יעיל ומקדם. במקרים שבעל עסק נקלע למצב של צומת דרכים עסקית ה הוא לא יודע באיזו דרך עליו לבחור, או במקרים בהם הכול מתנהל כשורה אך יש רצון לקדם את העסק עוד יותר, מומלץ להיעזר במאמן העסקי להשגת תוצאות מקסימליות.

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים