הדמיות תלת מימד

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים

פורסם: 2/1/2013
הדמיות תלת מימד הן הדמיות ממוחשבות שבעזרתן ניתן ליצור הדמיית מודל מציאותי של עצם גוף או מבנה כלשהו. יש להן חשיבות רבה בתחומי העיצוב ובתחומים נוספים.

כיצד נעשית הדמיית תלת מימד?

הדמיות תלת מימד מתבצעת בעזרת תוכנות ממוחשבות המיועדות לצורכי עיצוב שונים. לתוכנות אלה, נדרש להזין נתונים מרחביים כמו גובה, אורך, נפח ומידות נוספות, ובעזרתם יוצרת התוכנה מודל תלת ממדי ממוחשב של העצם הרצוי. את המודל ניתן לערוך, לעצב, ולשלוט בעיצוב אלמנטים כמו צבע, טקסטורה, ויצירת תוספות למודל שנוצר.
הדמיית תלת ממד מאפשרת מבט ריאליסטי ומהימן ביותר לגביי התוצר הסופי, אותו רוצים ליצור בדמות המודל התלת ממדי הממוחשב. ההדמיה התלת ממדית ממיועדת גם ליצירת סרטוני אנימציה שמשמשים לצרכי הדמיה שונים, כמו הדמיית רצף תהליכים או הסבר על אופן פעולה של אמצעי מכשור שונים.

יתרונות הדמיית התלת מימד

להדמיות תלת מימד יתרונות רבים. כאמור- הן מאפשרות שליטה מוחלטת ובעצם בריאה מאפס של עצם כמעט מציאותי לחלוטין. הדמיות התלת ממד תורמות רבות לתחום העיצוב והאדריכלות, בעיקר כאשר הן משולבות ביחד עם הדמיות אדריכליות הן מאפשרות מאין מבט עתידי לתוצר הבנייה או העיצוב הסופי. ניתן להביט בדגם שנוצר מכל זוויותיו, ואף ליצור סרטון הממחיש טוב יותר את מרחבי המודל והזרימה בו.
הדמיות תלת מימד יכולות להתבצע בכמה מישורים, מחוץ לתוכנה הממוחשבת. בעזרת התוכנה ניתן להבין כיצד לבנות מודל מוחשי של העצם, ולהוציא שרטוטים מדויקים מפורטים הרבה יותר משרטוטים ידניים או פשוטים שבהם השתמשו בעבר.  ההדמיות התלת ממדיות הממוחשבות הן השכלול הטכנולוגי החדיש ביותר בתחום ההדמיה והן פותחות בפני המשתמשים בהם עולם חדש של יכולות עיצוב ותכנון. בתחום האדריכלות למשל, ניתן לראות בבירור כיצד הדמיות תלת מימד משפיעות על תחום שלם- בעזרתן משרדי אדריכלות יכולים לחסוך ללקוח הוצאות כספיות גבוהות על שינויים ושיבושים של הרגע האחרון, ובמיוחד- לשלול תחושה של הפתעה לרעה או חוסר שביעות רצון מהתוצר הסופי, עקב זאת שניתן לצפות מראש כיצד ייראה המבנה העתידי. בנוסף, כוחם של אמצעים חזותיים על שרטוטים שטחיים כה רב, עד שניתן אפילו למכור פרויקט בינוי ללקוחות עוד בטרם הונחה אבן הפינה הראשונה, רק מהסתכלות על ההדמיה שלו וסרטון הדגמה המדמה תנועה בסביבת המבנה.
העין האנושית תופסת עצמים בתלת מימד, לכן כלי זה הוא הכלי המהימן ביותר עבורנו לניבוי תוצאות העתיד. הדמיית תלת ממד היא יכולת טכנולוגית מתקדמת, המאפשרת עיצוב ותכנון מדויקים ומבטיחים בכל תחום בו נעזרים בה
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים