מחליטים ברצינות ובוחרים שערים חשמליים רק עם תו-תקן

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום בעלי מקצוע

פורסם: 19/4/2012
אם אתם עוד לא שם כדאי שגם אתם תצטרפו למעגל הלקוחות שחושבים בטוח ובטיחותי, קיים בישראל תו-תקן חובה לשערים חשמליים וכול אחד ואחד אשר ברשותו שער חשמלי חייב לדעת כי חובתו שהשער אשר ברשותו יהיה בטיחותי.

שער בטיחותי ימנע אפשרות של הילכדות וימנע פגיעה בנפש ורכוש. משרד התמ"ת באמצעות מכון התקנים הישראלי מסמיכים חברות לשערים חשמליים לסמן שערים חשמליים בתו-תקן.
 
 מהו בעצם תו-תקן לשערים חשמליים?

 

 תו-תקן זהו סימן היתר אשר ניתן לחברות שערים חשמליים שעברו תהליך ארוך ובסיומו עברו הסמכות ומבחנים בהצלחה רבה והותר להם לסמן שערים בתו-תקן. תו-תקן בטיחות בשערים מכיל את כול ההגדרות לשער בטיחותי ובתוך כך אילו אמצעי הבטיחות שיש להתקין לשער חשמלי ואילו כוחות צריכים להיות מופעלים על המנוע כדי שבכוח עומס מסוים יצטרך השער להיבלם ולעצור.

 

 חובתכם הלקוחות לדרוש הצעת מחיר רק מחברות עם תו-תקן. ניתן למצוא באתר מכון התקנים הישראלי את רשימה עדכנית של החברות אשר הותר להם לסמן שערים בתו-תקן. רוב הסיכויים שפניה לכאלו בלי תו-תקן לקבלת הצעת מחיר, קלושים הסיכויים שיצליחו לספק לכם שער תקני כיוון שלא עברו תהליך הכשרה והסמכה על ידי גוף חיצוני בלתי תלוי.

 

 מן הסתם במקרה של פגיעה בנפש ורכוש חברת הביטוח תהיה הראשונה אשר תתנער מאחריות במקרים בהם הותקן השער שלא לפי תו תקן לשערים חשמליים. יתר על כן, אתם הלקוחות חושפים את עצמכם לחקירה פלילית ולתביעה משפטית והכול בגלל ניסיונכם לחסוך כמה מאות שקלים.

 

 חשוב שתדעו כי ניתן להזמין בדיקה ולקבל דו"ח על מצב השער חשמלי אשר ברשותכם ובהתאם להתאימו לדרישות תקן בטיחות לשערים חשמליים. שער תקני יבטיחכם מפני אפשרות לתביעה משפטית וחקירה פלילית במקרה של פגיעה בנפש או רכוש. זו הזדמנות טובה להדגיש בפני הלקוחות כי אין לחצות מעבר שער חשמלי רק לאחר מתן פקודה לשער להיפתח והשער ביצע פעולת פתיחה מלאה, אין לעבור או לחצות כאשר השער מתחיל פעולת סגירה. חובתכם להגיע אל השער ורק כאשר הנכם רואים שלא נשקפת כול סכנה, ניתן ללחוץ על השלט רחוק או כול אמצעי פתיחה אחר לפתיחת השער חשמלי.

 

>> המאמר נכתב ע"י הראל אשד, מנכ"ל שערים (אב שער) מקבוצת מנופי אבי.

 

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים