פתרונות טכנולוגיים בעולם האינטרנט

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום פתרונות אינטרנט
peo

פורסם: 12/6/2011

היום אנחנו חיים בעולם מודרני ומתקדם - היום כדי להפעיל רשתות מחשבים ותקשורת, הציוד יודע כבר להפעיל ולבדוק את עצמו. למה הכוונה בעצם? בשנים האחרונות, פותחו מספר שיטות מתקדמות לצורך הפעלה חסכונית וחכמה יותר של מחשבים, מערכות טכנולוגיות, ומערכות תקשורת בתוך הבתים הפרטיים, וכמובן בתוך עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. הפיתוחים בתחום הם בלתי נגמרים, ובמאמר זה נסקור שניים מהם בתחום שירותי מיחשוב - אחד מהם הוא פיתוח חדש, והשני הוא ותיק שעדיין עושים בו שימוש נרחב.

קצת על POE


POE הוא ר"ת של שיטה ששמה המלא באנגלית הוא Power over Ethernet. בתרגום מילולי ניתן לתרגם שיטה זו בתור "אנרגיה דרך הרשת המקומית. הEthernet הוא למעשה השם המקובל עבור רשת המחשבים המקומית שיש בבית או בבית העסק. זו השיטה המובילה כיום, שהוכיחה את עצמה בכל העולם. הטופולוגיה שלה כיום מונעת התנגשויות בין משתמשי הקצה השונים, ומאפשרת לחלק את התקשורת בצורה אידיאלית בין כולם. למעשה השיטה שאנו מתארים כאן, לוקחת את רשת התקשורת, ומתעלת אותה לצרכי אנרגיה - עבור משתמשי הקצה עצמם. למה הכוונה? במקום להעביר את החשמל דרך כבלי החשמל - אנחנו מעבירים אותם דרך כבלי התקשורת. יודגש כי Ethernet היא שיטה פיזית המתבססת על העברה של כבלי תקשורת, כך שלמעשה השיטה מנצלת את הכבלים שכבר קיימים ממילא - ומעבירה עליהם גם את האנרגיה החשמלית - מה שחוסך במקום ובהוצאות כאחד.
שיטת הPOE יכולה להתאים לעסקים רבים - עסקים רבים כבר ממילא מקיימים רשת מקומית מוצלחת, אז אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את העיסוק בחשמל, מה שעליכם לעשות הוא בסך הכל לרכוש את הציוד המתאים - ולקבל אנרגיה ותקשורת מאותו מקום בו זמנית.

דברים שכדאי לדעת על JTAG


אם הPOE הוא שיטה חדשה יחסית, הרי שהJTAG הוא שיטה ותיקה יותר, ומוכרת ברחבי העולם. JTAG היא ר"ת של המונח Joint Test Action Group. אם לתרגם בפשטות את מה שהשיטה הזו אומרת - היא למעשה מפענחת קודים סריאליים שעל השבבים. למה הכוונה? בעבר, המחשבים היו נחלתם של מעבדות גדולות, כך שניתן היה לייצר שבבים בכל גודל, מבלי להתחשב במידות החדר. עם הזמן, רצו להחדיר את המחשבים גם למשתמש הביתי - מה שחייב לייצר יותר שבבים בייצור המוני, בצורה חסכונית, גם מבחינת צריכת אנרגיה, וגם מבחינת מקום - וכך נולדה טכנולוגיית הJTAG, הטכנולוגיה שיודעת לפענח שבבים בצורה סריאלית. בעבר קריאת שבבים נעשה אך ורק בשיטה זו, היום משתמשים פעמים רבות בשיטה זו, כמו גם שיטות נוספות.

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים