שירותי סיעוד – שירות עם חיוך

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום בריאות

פורסם: 1/4/2019

שירות סיעוד עם ערך מוסף

כאשר אנחנו הולכים למסעדה או לנופש, יוצאים לקניות או עוברים במוסך, נרצה לקבל שירות טוב. שירות טוב יתבטא בהיותו שירות יעיל שעושה את העבודה הדרושה, שירות אשר נוכל לסמוך עליו שיתבצע על הצד הטוב ביותר, וכמובן שתוספת חיוך תוך כדי שירות רק תוסיף לתחושת השירותיות. גם כאשר מדובר בשירות של שירותי סיעוד, נצפה לשירות יעיל שיבצע את עבודת הסיעוד הדרושה על הצד הטוב ביותר והאפקטיבי ביותר. במצב סיעודי נצפה למימוש של שירותי סיעוד באופן שלם וטוב וגם מחויך. שירותי סיעוד אשר מגיעים עם חיוך תורמים לקשר הסיעודי וגם לסיעוד עצמו, כי ידוע שחיוך טוב לבריאות.

 

שירותי סיעוד אנושיים

שירותי סיעוד הנם שירות סיעודי אישי, המותאם למטופלים בהתאמה אישית על פי הצרכים שלהם ומצבם הבריאותי היומיומי. באופן טבעי שירותי סיעוד מגיעים עם קרבה טיפולית אישית, שילוב בחיי היומיום ובמרחב הביתי והמשפחתי. החיוך אשר מגיע עם שירותי סיעוד הוא כזה אשר מתפתח מתוך קירבה סיעודית ומתוך הטיפול המחויב להיות טיפול מסור ואנושי עד לפרטים הקטנים, מכף רגל ועד הראש, ומאוזן לאוזן.

 

שירותי סיעוד ועוד

חשוב לקחת את הזמן, במידה, ולהכיר במצב הסיעודי המצריך שירותי סיעוד. חשוב לקחת את הזמן ולבחור ולהתאים את שירותי הסיעוד הרלוונטיים למטופלים ולמרחב הסיעוד הביתי. חשוב גם לעבור את שלבי הביורוקרטיה ההכרחית לגמלה של שירותי סיעוד, על מנת לקבלם במלואם. כדאי להיות סבלניים בתהליך ההסתגלות אל המצב החדש של כל המשתתפים בתפעול של שירותי סיעוד. בצד אחד של שירותי סיעוד ישנם המטופלים ובצד השני המטפלות אשר מקיימות את שירותי הסיעוד. לעתים נוכחות במשוואת שירותי סיעוד גם המשפחות, המערכת הסוציאלית העירונית או הכללית וגם מצבים מורכבים ייחודיים של טיפול, כגון צרכים רפואיים סיעודיים הכלולים באותם שירותי סיעוד ועוד.

 

יעוד של שירותי סיעוד

זכאות אל שירותי סיעוד היא זכאות מוסדית או פרטית אשר מיטיבה עם המצב המורכב של יכולות תיפקוד אישיות יומיומיות, והיא מאפשרת את המשך הפעילות היומיומית, במתכונת זו או אחרת, לצד שירותי סיעוד. שירותי סיעוד מטרתם לתת מענה ליכולות התיפקוד המשתנות, לעזור בביצוע מטלות קיום יומיומיות, ולהעניק תמיכה סיעודית נדרשת עבור קיום בכבוד ובנוחות.

 

עידוד עם סיעוד

לא תמיד קל לקבל שינויים ביכולות התיפקוד והעצמאות והשינויים הבריאותיים. לא תמיד קל לקבל השלכות של התבגרות, תופעות של הזדקנות ותהליך סיעודי איטי או מהיר של התגבשותו והתרחשותו של מצב סיעודי, מצב המצריך פניה אל שירותי סיעוד. שירותי סיעוד בהחלט יכולים להקל על המצב הסיעודי ועל קבלת השינויים וההסתגלות אליהם, לצדה של תמיכה ועזרה סיעודית. שירותי סיעוד יכולים גם לאפשר המשך חיים אישיים, חברתיים ומשפחתיים, כמו גם חיי פנאי עשירים בהם תיפגשו בשלל נותני שירות נוספים עם חיוך עבורכם, תוך כדי שירות. 

 

 

 

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים