כיצד לבחור משרד רואי חשבון לעסק?

מאת:  צוות האתר
מנהלת פורום ראיית חשבון

פורסם: 27/7/2018

ישנם תחומים בהם אנחנו יכולים לבחור בכל פעם בעל מקצוע אחר, אנחנו לא צרכים להרגיש מחויבים לעבוד עם בעל מקצוע מסוים, אנחנו פשוט יכולים לבחור בכל הזדמנות בעל מקצוע אחר על פי ראות עינינו. ויש תחומים בהם זה לא ניתן, אנחנו חייבים לבחור בעל מקצוע מסוים וללכת איתו לאורך זמן - כך זה עם רואי חשבון.

ההסבר למה זה ככה בתחום של ראיית חשבון הוא פשוט, מדובר על עבודה לטווח ארוך של ביקורת דוחות כספיים, חודשיים, שנתיים, סיכומים, הכנסות והוצאות, עבודה מול מס הכנסה ומע"מ, זאת לא עבודת "אד-הוק", עבודה חד פעמית פשוטה, זו עבודה ממושכת עם מערכת יחסים מתמשכת.

מכאן החשיבות הגדולה בתהליך של בחירת רואה חשבון לעסק. אנחנו צריכים מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו, לסמוך על יושרו ולסמוך על איכויותיו, מישהו שאנחנו יכולים להרגיש בטוחים לשים את הספרים שלנו בידיים שלו, מישהו שאנחנו יודעים שהוא אמין, אחראי, מקצועי ומנוסה. לא פעם אנחנו שומעים סיפורי בלהות על רואי חשבון שאינם אמינים ואינם ישרים והלקוחות שלהם נפגעו מהם בצורה קשה - אנחנו לא היינו רוצים שזה יקרה לנו.

כיצד בוחרים משרד רואי חשבון?

חלק זה במאמר נציג בשני חלקים. בחלק הראשון נתייחס לשאלה אילו פרמטרים צריך לבחון כאשר בוחרים רואי חשבון, בחלק השני נתייחס לשאלה, איפה אפשר למצוא רואי חשבון.

כשאנחנו מציבים לעצמנו פרמטרים לבחירת רואי חשבון, אז ישנם מספר נקודות עיקריות שיש לבחון היטב:
1. ראשית, אמינות. אנחנו צריכים לבדוק היטב את האמינות של המשרד איתו אנחנו רוצים לעבוד. לשם כך עלינו לקרוא עליו חומרים באינטרנט ולברר עם אנשים אודותיו. כמה שיותר מידע יעזור לנו לקבל החלטה נכונה בנקודה זו.

2. שנית, ניסיון. נעדיף משרד שעובד מספר שנים, שיש לו ניסיון רב ולא פחות חשוב, מתמחה בעבודה עם עסקים בסדר גודל שלנו ואולי אפילו משרד שעובד עם עסקים מהתחום שלנו.

3. זמינות. וודאו שהמשרד תמיד זמין לצרכים שלכם, לשם כך הוא צריך להיות משרד מספיק גדול או משרד שעובד עם מעט לקוחות. מה שחשוב הוא שתרגישו שבכל פעם כשיש לכם משהו, יש מישהו שעונה לצרכים שלכם.

4. עלויות. שכירת משרד רואי חשבון היא לא דבר זול, לכן מוטב לברר מה הוא שכר הטרחה ולהחליט האם הוא מתאים ליכולות שלכם.

איפה וכיצד אפשר למצוא משרד רואי חשבון?

הדרך הטובה והנכונה ביותר היא באמצעות המלצות של חברים, בני משפחה, מכרים ועוד - מלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם ותבררו לפיהן מי מתאים לכם ומי לא. כמו כן אתם תמיד יכולים להיעזר באינטרנט בשביל לקרוא על משרדים שונים, ליצור עימהם קשר ולאחר פגישה איתם פנים אל פנים להחליט עם מי אתם מעוניינים לעבוד לתקופה ארוכה. 

 

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים