טעויות נפוצות כאשר בוחרים חברת אחסון אתרים

מאת:  איל קליין
מנהלת פורום פתרונות אינטרנט

פורסם: 11/11/2009


1. מלכודת הכסף – כאשר המחיר לאחסון אתרים הוא נמוך מידי זה אמור להדליק אצליכם נורה אדומה. יש פתרונות אחסון עם מחיר הגיוני וסביר ויש חבילות אחסון זולות מאוד אשר בסופו של דבר לא יתנו לכם את התמורה המתבקשת. מה הכוונה ? הבעיות שעלולות להתרחש כתוצאה ממחיר זול של אחסון אתרים הן למשל אתר איטי מאוד, שירות לקוחות לקוי וכדומה. אז אם קיבלת הצעה מחברת אחסון אתרים ותהית כיצד הם מרוויחים כסף עם מחיר כה נמוך, כנראה שעדיף להתרחק. 

2. מפיץ חסר ניסיון – אחסון עם מפיצים הוא לא דבר רע, לפעמים דווקא מפיצים נותנים שירות לקוחות ותמיכה טובה מאוד, אבל חשוב לעשות מחקר בנושא. יכול להיות שהמפיץ טוב בכל הדברים שמסביב אבל חסר ניסיון בסביבת שרתים וסקריפטים. חלק מהמפיצים לא יכולים לטפל בבקשות הלקוח מכיוון שמנהל המערכת לא מוכן לעבוד איתם בשום תנאי. זה בדרך כלל קורה כאשר האדמיניסטור הוא בעיקר מוכר המנותק לגמרי ממשתמש הקצה. אם הוא אינו אמין או אינו יכול לטפל בבקשתך אל תחשוב שהמפיץ יוכל לעשות כן. מפיצים אמורים לעשות גם כן שיעורי הבית ולהכיר את השרתים כאילו היו שלהם. 

3. צרכים שאינם מוגדרים כראוי –הגדירו מראש מה הצרכים שלכם מהאתר והאם חבילת האחסון יכולה לתמוך בהגדרות אלו. בדיקה והכנת רשימה מסודרת יכולה לחסוך זמן רב. 

4. קניית אחסון דרך מכירה פומבית – ניתן לרכוש חבילות אחסון במכירות פומביות, ישנן עסקאות טובות מאוד. אם בחרתם בדרך זו קחו בחשבון את הסעיף הראשון, לרוב המכירות הפומביות יש תנאים טובים ומחירים טובים אבל השאלה היא מה לגבי אמינות. אז אם אין לכם שאיפות לגבי האתר, לא משנה לכם הגמישות של החבילה אז לכו על זה. אם אתם מעוניינים באתר טוב אנא לפחות קראו את התנאים של החבילה שרכשתם במכירה פומבית ביסודיות ( כולל האותיות הקטנות). 

5. אם חברת אחסון האתרים לא משקיעה באתר המכיל אינפורמציה, כנראה שגם לא יהיה להם אכפת מהאתרים שלך.

6. לשים את כל הביצים בסל אחד – אם אתם מנהלים מספר אתרים הדבר שנראה הכי נכון לעשות הוא לנהל את כולם בחשבון אחד, כך ניתן להוריד את המחיר ולפשט את עניין החשבון. זה נכון אבל לא מדוייק. כבר קרו מקרים בהם מנהלי אתרים לא יכולו לעבוד על אף אחד מהאתרים שלהם מכיוון שהשרת היה למטה, במקרים כאלו בהם ההכנסה שלכם מתבססת על מספר אתרים אתם עלולים להפסיד הרבה מאוד כסף. אז מה עושים ? בקשו ממנהל חבילת האחסון שיפצל את האתרים שלכם בין 2 שרתים שונים או יותר. 

7.  אי שמירת פרטי התקשרות עם מאחסן האתר – כולנו רגילים לעבוד עם דוא"ל, פורומים ותמיכה ישירה, אבל מה קורה אם השרת נופל יחד עם האתר של חברת האחסון? זה גורם לבעיה ביצירת קשר עם חברת האחסון. חשוב לתעד פיזית כתובות או מספר טלפון של תמיכה על מנת לקבלה כל זמן שנדרש. אל תשכחו שכשאתר למטה אתם מפסידים לקוחות וכסף. 

8. סומכים על גיבוי של חברת אחסון אתרים – זה קורה יותר מידי פעמים. ללא גיבוי לא ניתן לאחסן את האתר במקום אחר. תמיד שמרו על גיבוי משלכם. 

9. סומכים על מאחסן האתר שיהיו לו תוכנות מעודכנות – פשעי מחשב ווירוסים קטלניים מאוד נפוצים. תוכנות מעודכנות לרוב מעודכנות גם מבחינת אבטחה, כך שאם לחברת אחסון אתרים אין תוכנות מעודכנות כנראה שיוכלו לפרוץ את האבטחה ולתקוף את האתר.

 

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים