לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!

מאת:   
מנהלת פורום 

פורסם: 9/6/2015

בראש השנה אנחנו אומנים נוהגים לאכול ראש של דג ורימון עסיסי, אך אסור להזניח כמובן את הקינוחים המיוחדים מסביב ואת הרגעים בהם אנחנו יושבים עם בני המשפחה או החברים, בין הארוחות, על קפה ועוגה. זו הסיבה שאנחנו צריכים למצוא עוגות שמתאימות לראש השנה, עוגות שיסמלו התחלה חדשה, יהיו מתוקות ויהוו עבורנו פתיח לשנה טובה.

ישנם חגים בהם ברור למדי אילו עוגות נכין, למשל כולם יודעים שבחג השבועות נכין עוגת גבינה, אך מה נכין בראש השנה? היתרון של חג זה, שהוא נמצא בסופו של הקיץ ובפתחו של הסתיו, אז אנחנו יכולים לשלב בין שתי העונות ומה שיש להן להציע לנו, ולאפות עוגות מיוחדות ומתוקות. מאחר ומדובר בסיום הקיץ, אז העוגות יכולות להיות קלילות ולא צריכות להיות מורכבות מדי.

העוגות המעודפות בראש השנה

1. עוגת דבש – מה מתאים יותר מעוגת דבש לראש השנה. הרי אחד המנהגים של ראש השנה הוא לאכול תפוח בדבש, אז אנחנו יכולים לקחת חלק אחד מהמשוואה ולהכין עוגה קלילה, בלי קרמים או שוקולד, עוגה שיחסית גם קל להכין אותה. כל אורח שיגיע אלינו ישמח לקבל חתיכה ממנה.

2. עוגת תפוחים – אם הכנו עוגת דבש אין סיבה שלא נכין עוגת תפוחים נכון? אנחנו יכולים להכין פאי תפוחים או עוגה שמעליה יש קרם עם תפוחים. מי שמעוניין בעוגה יותר מורכבת, יכול להכין עוגה עם בצק פילו במילוי תפוחים, הבעיה היא שעוגה כזו היא הרבה יותר כבדה ולא מסמלת את הקלילות של החג.  אפשרות נוספת עוגת תפוחים וקצף ביצים.

3. עוגת סילאן – בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים בסילאן במקום דבש, אז אפשר להציע גם להכין עוגת סילאן. זו יכולה להיות עוגה רגילה או עוגה שמשלבת בתוכה אלמנטים שונים כמו חלבה, אגוזים, צימוקים ועוד.

4. עוגת שמרים – עוגה שתמיד הולכת טוב, לא רק בראש השנה. שמרים במילוי שוקולד או חלבה. היא יכולה להתאים לארוחות בוקר בחג כשכל המשפחה יושבת ביחד מסביב לשולחן.

לומדים לאפות לכבוד השנה החדשה

התקופה שקודמת לראש השנה, היא תקופה של הכנות לארוחה הגדולה. אם אתם רוצים להכין עוגה לחג ולא יודעים איך, אז אולי זו הזדמנות טובה עבורכם להצטרף לאחת הסדנאות להכנת עוגות שנערכות לפני ראש השנה.

בסדנאות אלו אתם תלמדו כיצד מכינים מגוון עוגות, בהדרכה מקצועית של שפים מנוסים. בין היתר תוכלו ללמוד בסדנאות כיצד מכינים עוגות שמרים, עוגות דבש, עוגות גבינות, עוגות שוקולד, עוגות טארט ועוד. לצד סדנאות אפייה של עוגות, תוכלו למצוא גם סדנאות קינוחים של פטיפורים, עוגיות מקרון או עוגיות מרוקאיות ועוד. במהלך המפגש תלמדו לעבוד עם החומרים השונים על מנת שלאחר מכן בבית, תוכלו להכין עוגות או קינוחים לארוחת החג. על מנת שתספיקו ללמוד ולאפות לפני הארוחה.

שיהיה לכולנו חג שמח ושנה טובה וטעימה במיוחד!  

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים