מי מפחד מחזון?

מאת:  ניצן ברזני
מנהלת פורום פיתוח עסקי

פורסם: 12/10/2009

כמלווה עסקי בכול פעם שאני מגיע לעסק ומדבר על חזון ויעדים כחלק מתוכנית אסטרטגית להצמחת העסק, אני רואה איך בעלי העסק נעים בחוסר נוחות על כסאם ומייד יש להם דוגמא שלילית של חוסר הצלחה במימוש חזון וייעדים והם מבקשים משהו אחר בגובה העיניים.

לצערי ברוב המקרים הם צודקים, בסקר שפורסם בדה מרקר ביוני 2007 על כ 50 חברות שהכינו תוכנית אסטרטגית בחמש השנים האחרונות הראה כי רק 10% מהן יישמו את התוכנית האסטרטגית שלהם במלואה. במבט שטחי ניתן לומר שיש בידנו את ההוכחה האולטמטיבית, שלא צריך לתכנן ולחלום כמה שנים קדימה, אך בניתוח מעמיק נוכל לראות את הסיבות לכישלון, ונמנה כמה מהן:

בעוד שבתהליך הכנת התוכנית האסטרטגית כ 70% מהארגונים עבדו עם יועצים חיצוניים המתמחים בהכנת תוכניות אסטרטגיות, הרי שבשלב היישום רק 20% מהחברות נעזרו ביועצים חיצוניים המתמחים בהטמעת שינויים. זאת ועוד, לא מעט פעמים התוכנית האסטרטגית נכתבה על נייר מהודר כמס שפתיים לדירקטריון, שמבקש לדעת לאן החברה הולכת.

תוכנית אסטרטגית טובה צריכה לכלול באופן איטנגראלי תוכנית עבודה פרטנית, שבה מוגדרים באופן ברור ומדיד יעדים, משימות ומטרות ברמה חודשית עם תאריכי ייעד. זהו החלק המתיש של התוכנית, אך תכנון ראלי של יעדים, מטרות ואבני דרך בתחומים של שיווק, תפעול, כספים והטיפול בגורם האנושי, הינו קריטי להצלחת התוכנית.

הסיפוק שבהכנת התוכנית האסטרטגית טובה גורם להנהלה תחושת שביעות רצון עצמית ונטיה לנוח על זרי הדפנה. אולם כאן בדיוק מתחילה הבעיה. יש לבנות צוותים שיובילו את יישום שינויים לכול אחד מהתחומים שהזכרנו – שיווק, כספים, תפעול ומשאבי אנוש. כול עובדי החברה צריכים לדעת מהו החזון ולהבין לאן ההנהלה מובילה את החברה, וכך נוצר הבסיס הרחב לשיתוף פעולה פנים ארגוני. לעיתים קרובות אפילו בתוך הנהלת החברה אין הסכמה על החזון וזה הופך להיות החזון של המנכ"ל התלוי בלוחות המודעות.

תהליך הכנה נכון של תוכנית האסטרטגית צריך לכלול את תוכנית ההטמעה של השינויים. תהליך היישום צריך להיות מלווה על ידי מנטורים / יועצים מקצועיים ומנוסים שכבר חוו על בשרם אי אילו הצלחות וכישלונות על מנת לסייע לצוות הניהול להתגבר על אתגרים שבמבט ראשון נראים בלתי עבירים. ולסיום יש לקחת בחשבון שתהליכי שינוי לוקחים זמן ולא משנה כמה יעילים אנחנו וכמה כסף נשפוך פנימה, לא ניתן לבצע שינויים מהותיים בתרבות הארגון בתוך חודש חודשיים, אבל זה כבר סיפור למאמר אחר.
לרשותכם בכל שאלה, ניצן ברזני - בר ניהול

© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים