איתור רכוש. לכל מקרה

מאת: חוקר פרטי אמנון רודס
מנהלת פורום חקירות ומעקבים

פורסם: 20/1/2016

איתור רכוש למטרות שונות הוא אחד ממגוון הפעילויות ונושאי חקירה כלכלית שמבצעים משרדי חקירות, המקרים הבולטים הם:
•    איתור רכוש לעיקול
•    איתור רכוש גנוב - למשל מקרה של איתור רכב.
•    איתור רכוש לבדיקת רקע בחקירה כלכלית

משרדי חקירות מקצועיים מחזיקים ברשותם ציוד חקירות מתוחכם לביצוע מעקבים בכדי לאתר רכוש.

איתור רכוש המיועד לעיקול
כאשר ישנו צו בית משפט לעיקול ולא ניתן לבצעו על-ידי הוצאה לפועל וקיים חשד לפיו בעל החוב מחזיק בראשותו נכסים, רכוש או כספים, בשעה שהוא בכלל טוען כי אין ביכולתו להחזיר את החוב כי אין ברשותו את אמצעים הדרושים לתשלום החוב. במקרים מסוג זה מבצעים משרדי חקירות חקירה כלכלית במטרה לאתר עבור הלקוח ששכר את שרותם נכסים, כספים או רכוש שהוסתרו ויש יכולת לעקלם – בארץ ובחו"ל. תוצאות החקירה מובאות לידי בית המשפט וחושפות ראיות בדבר הסתרת רכוש או הכרזות פיקטיביות בדבר פשיטת רגל או העברות בעלות לגורם שלישי וכיו"ב. לעיתים, בתום החקירה קיים צורך כי החוקר פרטי יעיד בבית משפט על אופן החקירה ותוצאותיה.

איתור רכוש גנוב
משרדי חקירות מבצעים חקירות לאיתור רכוש גנוב עבור מפעלים, ארגונים ואנשים פרטיים המבקשים לאתר את רכושם הגנוב. בכדי לאתר רכוש גנוב זקוק החוקר למרב הפרטים אודות היעלמות הרכוש. בהליך איתור הרכוש מתשאל משרד החקירות את כלל העובדים, הספקים, ואנשי המפתח בארגון. כאשר מדובר באדם פרטי מתשאלים גם את חבריו הקרובים ובני משפחתו. לרוב מהווה המידע בסיס לחיפוש ואיתור הרכוש.

איתור רכוש לבדיקת רקע כלכלי
חקירות כלכליות נועדו לקבל תמונה כללית על רכושו של הנבדק. חקירת רקע כוללת לרוב איתור רכוש במקרים שונים. לדוגמה: קיימים מקרים לא מעטים בהם גבר או אישה העומדים להינשא חוששים כי בן זוגם מסתיר מהם מידע אודות רכוש או נכסים שברשותו ומבקשים לקבל מידע מקצועי אודות הרכוש הנסתר. במקרים מסוג זה מבצע המשרד חקירות כלכליות ובדיקות רקע על-ידי אמצעים שונים העומדים לרשותו במטרה להגיע לתוצאות הרצויות כמובן תוך שמירה על החוק ושמירה על כללי אתיקה נאותים.
© כל הזכויות שמורות לאתר The Pros - אינדקס עסקים ובעלי מקצוע , האתר מקודם על ידי חברת EKDESIGN בניית אתרים ע"י בניית אתרים