ניצן ברזני - יועץ עסקי

חפש נושא
חפש מקצוען

 מי מפחד מייעוץ עסקי

מאת:  ניצן ברזני
פורסם: 3/9/2009
יועץ עסקי, נתפס כמושג המתאר אדם שסיים את תקופת עבודתו כשכיר והמחפש הזדמנויות לתת עצות ללא מחויבות להשלכות שלהן. לעיתים קרובות עבודת הייעוץ נתפסת כמי שמציגה תמונת מצב אקדמית תיאורטית שלא ניתן לממש אותה בארגון שלנו ולכן מתסכלת ואינה מתקבלת ברצון.

הרשו לי להציג לכם נקודת מבט אחרת, תארו לעצמכם שבמרומי בדידותו של המנהל, נמצא בסמוך לכתפו הימנית של המנכ"ל, אדם מנוסה באותו תחום פעילות של הארגון, אדם שהינו בעל ערכים דומים לשלך, אדם המבין בתהליכים רגשיים לא פחות מאשר בתהליכים עסקיים, אדם שחווה הצלחות וכישלונות ומשמש מקור להתייעצות והשראה בכול צומת החלטות, תוך מבט בגובה העיניים ורצון ללמד. זהו המלווה העסקי שלך.

אם זוהי תמונת המצב האידאלי מהיכן נובעים הפערים?

הפערים נובעים מפערי ציפיות ותהליך בחירת היועץ לקוי. צריך לזכור כי יועץ עסקי אינו קוסם, אלא אדם מנוסה, אשר מסייע למנהל לקבל החלטות טובות יותר בתנאי חוסר וודאות. אולם בסופו של דבר הנועץ צריך להתחייב באופן מלא ליישום תהליך הייעוץ. כדי ליצור מחויבות שכזו יש לבחור את היועץ המתאים לנועץ ולסיטואציה. 

תהליך בחירת יועץ צריך לכלול מספר מרכיבים:

תחושת אמון – בראש וראשונה קובעת תחושת הבטן, אם במהלך הפגישה מתפתחת תחושת בטן טובה וכימיה בינאישית, אז ניתן לעבור לשלבים הבאים.

מקצוענות – בחינת המקצוענות הייעוץ הינה בחינת הדרך שבו מוצג תהליך הייעוץ, האם השלבים הגיוניים, האם המושגים הם המושגים המקובלים בענף, ומהו פירוט העבודות שנעשות בעבר.

המלצות – רוב האנשים מניחים שאם אדם נתן שם של ממליץ, הוא בודאי יספר רק דברים טובים, לא בהכרח. צריך לשאול שאלות, להקשיב לתשובות באורך רוח ולבקש לתאר תקלות אם היו ודרך פתרונן. כמו כן רצוי לדבר עם לפחות שלשה ממליצים ולבחון האם יש הלימה בין ההמלצות שלהם.  

ניסיון חיים – דף הפרופיל האישי מתאר את הדרך המקצועית שעבר האדם, חשוב לראות שאדם חווה גם כשלונות, אילו מלמדים אותנו אף יותר מההצלחות.

היבטיים אישים  - אני גורס שהאופן שבו האדם מנהל את חייו האישיים, מצביע על ערכיו והדרך האמיתית שהוא בחר בה, ולכן ממליץ לשאול גם על החיים האישיים.

תהליך הייעוץ מטבעו הינו בתחום מוגדר, מוגבל בזמן וזרוע מכשוליי ביצוע. עובד ידע מנוסה (היועץ) שבו אתה נותן אמון ויכול לספר לו באמת מה קורה בארגון שלך, הוא האדם שיכול לסייע לך. על מנת לוודא שלא לקחת פסיכולוג במקום יועץ עסקי, חשוב לבחון את כושר הביצוע והזמינות הליווי של היועץ העסקי בצמתי החלטה בפרויקטי ייעוץ קודמים. מלווה עסקי טוב מחוייב להצלחה התהליך כמו הלקוח ולעיתים אף יותר במקרים של צוות tack

לאחר שהבנו שיש דבר כזה מלווה עסקי אידאלי לכול נועץ, תתחילו לחפש, ואני מעודד אתכם לא להתפשר על פחות מהטוב ביותר עבורכם.
לרשותכם בכל שאלה, ניצן ברזני - בר ניהול
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה פיתוח עסקי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל