חפש נושא
חפש מקצוען

 הנדסאי תעשייה וניהול

מאת:  צוות האתר
פורסם: 20/2/2022
התפתחות התעשייה והתפתחותה של הגלובליזציה יצרו צורך בפיתוח שיטות שונות אשר יגבירו את התפוקה והיעילות ובו זמנית יוזילו את עלויות התפעול והייצור בתחומים שונים. במהלך השנים, אותן השיטות אשר מבוססות על נוסחאות מדעיות שונות, התגבשו לתחום אחד אשר נקרא הנדסת תעשייה וניהול.
 
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול
 
במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, הנמשכים ברוב המקרים כשנתיים, הסטודנט ידרש לבחור באחת מבין מספר התמחויות המוצעות ומאפשרות למידה לעומק של אותו תחופ ספיציפי. חלק מן ההתמחויות המוצעות הן: מערכות ייצור, מערכות מידע, לוגיסטיקה, ניהול ושיווק, ניהול איכות ועוד. ברוב מוסדות הלימוד ידרשו מן הסטודנט להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת ציונים ראויים במקצועות האנגלית ומתמטיקה ברמה של שלוש יחידות לימוד, כמו כן ברוב מוסדות הלימוד נדרש גם ציון ראוי בהבעה בעברית ברמה של 2 יחידות לימוד. חלק מן מוסדות הלימוד ידרשו מכם לעבור ראיון אישי כדי לקבוע את מידת ההתאמה שלכם ללימודים.
 
מהן היתרונות בלהיות הנדסאי?
 
קיים הבדל ניכר בין מהנדסים להנדסאים, מהנדסים זוכים להכשרה רחבה יותר אשר כוללת בתוכה ידע אקדמי, לעומת זאת הנדסאים מתמקדים בעיקר בפרקטיקה - בשל כך הם יוצאים מוכנים לשוק העבודה וניתן לומר כי מובטחת להם כמעט באופן ודאי עבודה בתחום בעת סיום הלימודים.
למרות שמהנדס הוא בעל מוניטין גבוה ומרוויח משכורות גבוהות יותר משל הנדסאי, הנדסאי בעל חמש שנות ניסיון ויותר יכול להרוויח משכורות זהות ואף גבוהות יותר משל בוגר הנדסה בתחילת דרכו ואפילו של מהנדסים בעלי ניסיון של שנה או שנתיים. חשוב לקחת בחשבון את משך תקופת הלימודים, תקופת הלימודים של מהנדסים נמשכת בין 4 ל-5 שנות לימוד, לעומת הנדסאים אשר זוכים לקבל את הסמכתם לאחר שנתיים בלבד.
 
אפשרויות תעסוקה מגוונות
 
בעת סיום הלימודים בוגרי הלימודים זכאים לתעודת הנדסאי מוסמך מטעם המוסד הלימודי ומה"ט. אפשרויות התעסוקה הניצבות בפני הנדסאי מוסמך הן רבות ומגוונות וזאת בשל הידע הרב שנצבר במהלך הלימודים, ניתן לומר כי קיימים מספר תחומים עיקריים בהם עוסקים הנדסאי תעשייה וניהול: ניהול פרויקטים ורכש, הנדסת ייצור, ניהול מחסן ממוחשב, מחלקות שירות וייצור ועוד. כמו כן, ישנן אופציות תעסוקה רבות גם במגזר הציבורי במקומות שונים כמו: חברת החשמל, משרדים ממשלתיים, רשויות עירוניות ועוד.
בוגרי הלימודים יכולים להמשיך ללימודי הסמכה אשר בסוף יהיו מהנדסי תעשייה וניהול, לימודים אלו מרחיבים את הידע ואת הכלים שרכשו הסטודנטים במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול. 

 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה פיתוח עסקי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?
למה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה?
למה צריך רואה חשבון בעסק שלכם?
איך אפשר למצוא עורכי דין טוב בנתיבות?
מה התפקיד של מקדם אתרים מקצועי?
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל