חפש נושא
חפש מקצוען

 ייעוץ עסקי

מאת:  צוות האתר
פורסם: 5/10/2021
מטרתו של כל בעל עסק בכל ענף עסקי הוא להצליח, אך במקרים רבים, לא ידע בעל העסק להגדיר מהי בעצם הצלחה עבורו ולהצביע על יעדים שהשגתם מהווה הצלחה. עם התחרות הרבה שיש היום בכל הענפים, עבודה ממוקדת בעזרת ליווי מקצועי חשובה להתפתחות העסק ושמירה על הישגים לאורך זמן.

לשם מה נדרש ייעוץ עסקי?


ייעוץ עסקי נותן מעטפת לעסק, תומך בו ומקדם אותו במספר דרכים:
תוכנית פעולה: כאמור, עסקים רבים נפתחים מבלי שהגדירו תוכנית פעולה. בעל העסק סומך מאוד על המקצועיות והיכולות שלו בתחום שבו הוא עוסק, אך לא נותן את דעתו מספיק על הצד העסקי והניהולי. בניית תוכנית עסקית מוגדרת, הכוללת יעדים בדרך למטרה ומפרטת את הכלים כיצד לממש כל צעד בדרך, היא חלק חשוב בתהליך ייעוץ עסקי.
נקודת מבט אובייקטיבית ומקצועית: מלבד הגדרת תוכנית עסקית ותוכנית עבודה, התהליך כולל ליווי מלא של היועץ העסקי ומעקב אחר המתרחש בעסק. מניסיונו הוא יכול להציע צעדים כדאיים גם תוך כדי תנועה ולהציע מהלכים שיקדמו את העסק.
עזרה בהתנהלות פיננסית: במהלך הייעוץ תהיה התייחסות למגוון נושאים הקשורים להתנהלות פיננסית: תזרים מזומנים, אשראי, ניהול משא ומתן מול בנקים ועוד.
ניהול משברים ויציאה מהם: כל משבר הוא הזדמנות לצמיחה, אך זאת בתנאי שיש ליווי של האדם הנכון. יועץ עסקי יזהה בעזרת ניסיונו בעיה שצצה עוד בטרם הפכה למשבר ויציע פתרונות. אם העסק כבר נמצא במשבר משמעותי, תיבנה תוכנית אסטרטגית ליציאה ממנו, וטיפול מקיף לעסק שיביא לצמיחה ושיפור ביחס למצבו לפני המשבר.

מה כולל ייעוץ עסקי?

בחינת זירת פעילות העסק: בתחילת התהליך מושם דגש על היכרות טובה יותר עם המרחב שבו העסק פועל: מיהו קהל היעד, ניתוח סביבת הפעילות, היכרות מעמיקה עם התחום העסקי שאליו משתייך העסק, החוזקות והחולשות ועוד.
בניית תוכנית עסקית: זהו ליבו של הייעוץ – בניית תוכנית אסטרטגית ושיווקית, שהיא זו שתאפשר את המעבר ממצב של התנהלות אקראית כמעט, להתנהלות על פי תוכנית ארוכת טווח, שבה מוגדר החזון או מטרת־העל של העסק, ובה נקבעים יעדים בדרך ומוצעים הצעדים כיצד להגיע לכל יעד שהוגדר.
מיתוג העסק: זהו חלק חשוב מהתמודדות העסק מול מתחרים, הנעשה בהתאם למטרתו של בעל העסק וקהל היעד שהוא מגדיר. זהו מתן זהות, בידול ביחס למתחרים וערך מוסף שנותן העסק. כאשר תיבנה תוכנית כיצד למתג את העסק באופן הרצוי.
בחינת כל התהליכים המתרחשים בעסק באופן יסודי: מכירות, שירות, אסטרטגיה שיווקית ושימוש בטכנולוגיה להתנהלות אפקטיבית יותר. גם מערך הלוגיסטיקה וההפצה ייבחן כדי לוודא שהוא תומך בהגדלת המכירות ולא עוצר אותו בגלל בעיות בשלבים שונים בשרשרת האספקה.
נושא נוסף שייבחן הוא ניהול העובדים ותחושותיהם: האם העובדים חדורי מוטיבציה ותורמים לתפוקה גבוהה? או שיש לבצע שינויים בדרך הניהול כדי להפיק מעבודתם את המקסימום?
לסיכום, ייעוץ עסקי יכול לתרום ולסייע לכל בעל עסק שמעוניין להגיע לתוצאות המרביות בניהול העסק שלו.
 

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה יעוץ כלכלי ופיננסי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל