חפש נושא
חפש מקצוען

 הרצון להיות עורך דין בכל גיל

מאת:  צוות האתר
פורסם: 30/8/2021

עורך דין


אחד המקצועות הקשים ביותר ללמידה הוא תחום עריכת הדין. אך אף על פי כן זהו אחד המקצועות הנלמדים ביותר בישראל וסטודנטים רבים מחליטים ללמוד אותו. כולם מודעים לעובדה שמדובר בכמה שנים קשות מאד של לימודים מאסיביים, של הרבה מאר חומר שהוא מרתק ומעניין. חלק ניכר מתוך המידע על הסטודנטים ללמוד בעל פה ולהבין כל נושא לעומק ולכן הם מקדישים שעות רבות מאד של למידה לאורך כל השנים הללו. חלק מהסטודנטים מתחילים במקביל גם לעבוד במשרד של עורך דין כדי להתמחות בנישה המשפטית שבחרו וכך עליהם לשלב בין הפרקטיקה לבין הלימודים שזו משימה לא פשוטה.

בכיתות הלימוד באוניברסיטאות ובמכללות אפשר לראות סטודנטים צעירים שסיימו לא מזמן את שירותם הצבאי ויחד איתם גם אנשים מבוגרים יותר שהחליטו לבצע הסבה למשפטים ולפצוח בקריירה שנייה בתחום זה לאחר שנים שבהם פעלו בתחום אחר לחלוטין. זה קורה לאנשי חינוך, אנשי צבא, שוטרים, אנשי הייטק ועוד. הרצון העז להתמקצע בתחום נחשק כמו משפטים, מדרבן אותם ללימודים של עורך דין ורבים מהם מסיימים בהצלחה את מסלול הלימודים, עוברים את כל המבחנים ומקבלים את הרישיון לעסוק בעריכת דין.


תחומי העיסוק של עורכי הדין


כל מי שלומד משפטים נחשף לכל המסלולים של מקצוע זה. בשנים הראשונות הסטודנטים לומדים את כל רבדי העשייה ותוך כדי הלימוד הם חשים אילו נתיבים מדברים אליהם יותר. מי שעסק כל השנים בעבודות משטרתיות, קיימת סבירות שיבחר לפעול בתור עורך דין בתחום הפלילי שהוא תחום מסועף וכולל התנהלות עם גורמים עבריינים ותרחישים מורכבים ומסובכים.
סטודנטים אחרים יבחרו להיות עורכי דין בתחום העסקי ליטיגציה. זהו תחום מאד מרתק שכולל הקמת חברות, את ההתנהלות העסקית בין גופים שונים, שיתופי פעולה, פיתוח עסקי, הסכמים ביניהם ומהלכים עסקיים בישראל וגם חובקי עולם עם גורמים בין לאומיים.


עורך דין בנישה אחרת


לימוד מקצוע של עורך דין מאפשר לסטודנט לבחור אפיקים נוספים כמו עורך דין דיני עבודה אשר מסייע לעובדים שנגרם להם עוול במקום העבודה עקב פיטורים שלא כחוק, הטרדה מינית, אי תשלום מלוא השכר ועוד. מצד שני הוא גם מסייע למעבידים בהתנהלות מול עובדים שביצעו מעשים שלא כדין או בהכוונה לגבי אופן ההתנהלות מול עובדים כדי לשמור על זכויותיהם.


עורך דין נזיקין


עורך דין בתחום זה מסייע ללקוחות אשר נקלעו למצבים שונים שבהם נגרם נזק לגופם או לרכושם והם אמורים לקבל על כך פיצוי כספי מהגורם שאחראי לכך. כמו לדוגמה מי שנפל ברחוב ומקבל פיצוי מהרשות המקומית שלא דאגה למדרכה תקינה.
עורכי הדין החדשים עובדים כשכירים במשרדים השונים או לחלופין הם פותחים בקריירה עצמאית, מגייסים לאט לאט לקוחות ומשתמשים בכל הידע ובכל היכולות שלהם כדי להעניק שירות מקצועי לכל לקוח.
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה פיתוח עסקי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?
למה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה?
למה צריך רואה חשבון בעסק שלכם?
איך אפשר למצוא עורכי דין טוב בנתיבות?
מה התפקיד של מקדם אתרים מקצועי?
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל