חפש נושא
חפש מקצוען

 התנאים להוצאת דרכון פורטוגלי

מאת:  צוות האתר
פורסם: 14/3/2021
מרבית הישראלים שמתעניינים בהוצאות דרכון פורטוגלי עושים זאת מכיוון שמעניינת אותם האפשרות להפוך לאזרחי האיחוד האירופי. רק מעט מאוד רוצים אכן להגר לפורטוגל. האפשרות להחזיק דרכון נוסף, עם אזרחות בתוקף לכל החיים, קורצת גם לאנשים שרואים בישראל את ביתם לכל דבר. נסביר על ששת התנאים המרכזיים להוצאת הדרכון, כיצד הם מתקשרים להיסטוריה של פורטוגל, כיצד הם קשורים לשמירה על החוק, לשם המשפחה, לקהילת יהודי ליסבון ועוד.


1.התנאי המרכזי, קשר לפורטוגל

 
כדי להוציא דרכון יש לעמוד בכמה תנאים מצטברים. יחד עם זאת, התנאי המרכזי כיום למי שרוצה דרכון פורטוגלי הוא להוכיח שקיים קשר מהותי לפורטוגל. זכאות לדרכון פורטוגלי עבור יהודי עוברת על פי רוב דרך ההיסטוריה המשפחתית. כלומר, אם שם המשפחה שלכם מרמז על שורשים בפורטוגל מלפני הגירוש, כנראה תוכלו לקבל את הדרכון. על מנת לבסס את הקשר הזה, יש לקבל אישור רשמי לכך, דרך קהילת היהודים המקומית. שתי הקהילות שכיום הוסמכו מטעם הרשויות הן קהילת פורטו וקהילת ליסבון. מסמכים כגון תעודת עולה מהסבא, כתובה משפחתית עתיקה, עץ משפחה של הדורות האחרונים, כל אלה יכולים לשמש בסיס לקשר ברור ותקף עם המדינה.


2.האם חייבים לוותר על אזרחות ישראלית

 
ככלל, על מנת להחזיק דרכון ואזרחות פורטוגליים נדרשים אזרחים חדשים לוותר על אזרחות קודמת. אולם, עבור יהודים שעומדים בתנאים בתנאי שציינו קודם לכן וכן בתנאים נוספים שיפורטו להלן, זכאות להוצאת דרכון פורטוגלי לא מחייבת וויתור על האזרחות הישראלית. כלומר, אפשר להתייחס לכך בהחלט כאזרחות נוספת, שמשלימה את האזרחות הקיימת.


3.תנאי מהותי - דרכון לבגירים

 
הגשת בקשה לדרכון הפורטוגלי אפשרית לכל אזרח זר שמלאו לו לכל הפחות 18 שנה. כלומר, הבקשה הזאת לא כוללת קטינים. לילדים של אזרחים זרים שרוצים לקבל דרכון יש אפשרות להגיש בקשה המתבססת על קשר מיוחד לפורטוגל ויובאו בחשבון שיקולים מיוחדים.


4.דרכון לאזרחים שומרי חוק

 
בפורטוגל לא מעודדים פורעי חוק ועבריינים מורשעים להגר למדינה. למעשה, תנאי חשב להוצאות הדרכון הוא הוכחה של היעדר רישום פלילי. כל מי שמגיש בקשה צריך להמציא אישור מקובל, המתורגם לשפה הפורטוגלית ומאומת על ידי נוטריון (כלומר אותנטיות מוכחת).


5.הגשת הבקשה בפורטוגזית בלבד

 
אמנם אין חובה להגיש את הבקשה לדרכון בפורטוגל עצמה, אבל את הבקשה חייבים לשלוח בפורטוגזית. זו הסיבה לכך שבדרך כלל נעזרים במתרגמים ובמשרד עורכי דין מתמחה. למרות שניתן להשתמש בתוכנות תרגום, הרי שטעויות במילוי הבקשה יביאו לדחייתה.


6.פורטוגזית לא חובה

 
בספרד, חייבים להיבחן בספרדית על מנת להיות זכאים לדרכון מקומי. בפורטוגל בשלב זה אין חובה לעבור מבחני שפה. מסיבה זו, אנשים שעומדים בתנאי לדרכון הן בפורטוגל והן בספרד מעדיפים בדרך כלל להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית.
 
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל