חפש נושא
חפש מקצוען

 מהם המאפיינים של חשב שכר מוצלח?

מאת:  צוות האתר
פורסם: 24/9/2020
הקשר בין העובד לחברה הוא הבסיס להצלחה של העסק. חלק בלתי נפרד משמירה על קשר זה הוא תשלום המשכורת החודשית לרבות התנאים הסוציאליים, השעות הנוספות והניכויים המוגדרים בחוק.

כדי להצליח לעשות זאת בצורה נכונה חשוב שיהיה אדם המנוסה בהפקת תלושי משכורת ובקיא בתוכנות הנהלת החשבונות המחשבות עבור כל עובד את הסכום הנכון. את מי כדאי להעסיק לחישוב המשכורת ומתי כדאי להשתמש בשירותי מיקור חוץ בתחום?

מי בקיא בחישוב השכר?
רבים חושבים שרואה החשבון שלהם הוא האדם הנכון לחישוב משכורות העובדים. בפועל, שכר של רואה חשבון גבוה משמעותית משכרו של חשב שכר העוסק אך ורק בפעילות זו. אך, היות ואת המשכורת מעניקים לעובדים רק פעם בחודש לא כל עסק מעוניין להוסיף תקן מיוחד רק לחשב השכר. חלק מהעסקים מכשירים את המזכירה בביצוע פעולות על תוכנת הנהלת חשבונות ומסתכנים בטעויות, עסקים אחרים בוחרים באפשרות מועדפת בהרבה. העסקת חשבי שכר מנוסים המעניקים את השירות בשיטה של מיקור חוץ (אאוטסורסינג).

איך תבחרו את החברה המתאימה?
כדי לבחור חברה מוצלחת לחישוב שכר העובדים כדאי לבדוק כמה מאפיינים. ראשית, כמה שנות ניסיון יש לחשבי השכר העובדים בחברה בתחום זה. אם הם התחילו לעבוד רק השנה בתחום, יתכן וכדאי לבחור בחברה אחרת. מאפיין נוסף שכדאי לבדוק הוא מה ההשכלה של חשב השכר העובד עבורכם. כיום, יש שתי דרגות של חשבי שכר, זוטרים ובכירים. חשב שכר בכיר מכיר את כל החוקים הנוגעים לחישובי שכר העובדים על בוריים, ומסוגל לבצע גם פעולות מורכבות כמו שינויו סטטוס העובד במהלך שנת ההעסקה (מעובד נשוי לחד הורי למשל). חשוב למצוא אדם שיהיה זמין עבורכם לאורך כל החודש ולא רק בימים שלפני הפקדת המשכורת. כך, אתם יכולים להוסיף למערכת עובד חדש, גם אם הוא החל לעבוד עבורכם רק ב-20 לחודש. כמו כן, אם לעובד יש שאלות הקשורות לתלוש המשכורת שקיבל, חשב השכר יהיה זמין על בסיס אישי לענות על השאלות ולפתור מחלוקות או טעויות הקשורות לחישוב השכר.

הטמעה של תוכנות נוכחות ומשאבי אנוש
רצוי למצוא חברה המספקת שירותי מיקור חוץ נוספים הקשורים לחיפוש השכר על פי חוק. למשל, אתם יכולים להוסיף שעון נוכחות דיגיטלי המתממשק ישירות עם תוכנת הנהלת החשבונות, ומאפשר חישוב מדוייק של זמן העבודה גם לפי חלקי השעה. כך תשלמו רק על זמן העבודה בפועל, אם העובד היה במשרד רק שש שעות וארבעים וחמש דקות, הוא יתוגמל לפי השעות הללו ולא לפי שבע שעות. חברה המתמחה בעיקר בתחום המשכורות מסוגלת לסייע בהטמעת מערכות נוכחות ומשאבי אנוש לארגונים קטנים כגדולים ולייעל את תהליך העבודה.

לסיכום הדברים - לפני שאתם ממהרים לגייס תקן לחישוב שכר העובדים, מומלץ לשקול להעביר את משימת הוצאת תלוש השכר לחברה מנוסה המתמחה בתחום, ובכל חודש להעניק לעובדים שלכם את התשלום שחושב בקפידה וללא טעויות.
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל