חפש נושא
חפש מקצוען

 איתור נזילות מים - לעשות זאת כמו מקצוען!

מאת:  צוות האתר
פורסם: 10/12/2019
נזילות מים עשויות "להתגנב מאחורינו", מבלי שנשים לב כלל. נזילות עשויות לנבוע מאינספור מקומות כמו האסלה, הצנרת בקיצרות, בתקרה או מברזים שמטפטים באיטיות כעת, אך יתפוצצו בעתיד. נזילות מים הן תופעה נפוצה, לכן מומלץ לשים לב אליהן ולחפש אותן מבעוד מועד. 
 
איתור נזילות מים לבד - איך נעשה את זה?
1. נחפש את הנזילות בעיניים: כחלק מתהליך איתור נזילות מים, מומלץ לערוך סריקות בבית אחת לחצי שנה ועד שנה, ולוודא כי אין שום נזילות עדינות או חבויות, שמסתתרות לאורך ביתנו: נאיר על התקרות ונבדוק את הגג במידת הצורך, נסגור נזילות של ברזים מטפטפים ונחזק את חיבורי הצנרת שלנו. אם ישנם צינורות בגינה או ממטרות, מומלץ לוודא כי הם תקינים.
 
בנוסף, כדאי לנו לבדוק את חשבון המים שלנו, ולנסות להבחין בעליות חריגות במד המים או בחשבון המים עצמו. את מונה המים עצמו, מומלץ לבדוק כאשר כל המים בבית לא פועלים: נשים לב אם מד המים ממשיך לעלות למרות זאת. אם כן, ככל הנראה ישנה נזילה שאיננו מודעים אליה. הבדיקות הללו יסייעו לנו להתוודע לנזילות מבעוד מועד, כך שנוכל לתקן אותן כיאות. כאשר אנו דואגים לעשות זאת, אנו נמנעים מנזקים של עשרות אלפי שקלים, שעשויים להיגרם כתוצאה מהתפוצצות של צינור בקירות או נזילה ממושכת.
 

2. נשאל את השכנים: פעמים רבות ישנן נזילות שיסבלו מהם מספר שכנים: נזילות מהתקרה ובין הקירות, פעמים רבות עשויות לערב מספר משפחות ובעלי דירות. אם אנו חושדים כי ישנה נזילה בין הקירות או בתקרה, כדאי לנו להתייעץ עם השכנים ולבדוק גם את חשבון המים שלהם ואת מד המים עצמו. אם קיימים שינויים, הסיכויים גבוהים כי אכן מדובר בנזילה.
 

3. נשים לב לסימנים: כמו לכל בעיה, גם לנזילות למיניהן יש סימנים: דהייה של צבע הקירות, ריחות מעופשים, שינויים במקרם ובמראה הקירות או התקרות, לחות וכדומה, הם כולם מהווים תסמינים של נזילות. אם הבחנו בהם, הסיכויים גבוהים כי ישנה נזילה במיקום מסוים בביתנו.
 

4. שימוש במצלמת גלי אינפרה-אדום: מצלמות גלי אינפרה מאפשרות לנו להביט אל תוך הקירות, ולאתר בתוכם נזילות או בעיות שונות בקלות, באמצעות שינויים בטמפרטורה בין קירות.  אופן השימוש במצלמה הוא פשוט: כל שעלינו לעשות, הוא לסרוק עמה את הקירות ולבחון את צבעי הטמפרטורה בהם. אזורים חמים, יסומנו בצבעים כמו אדום וכתום. צבעים קרים, יסומנו בצבעים כמו כחול וסגול. אנו נשים לב כי קירות שעשויים להיות בהם נזילות, יציגו טמפרטורות נמוכות יותר, לעומת שאר הקירות בבית. אם הבחנו בצבעים כמו כחול או סגול, הסיכויים גבוהים כי אכן קיימת נזילה באזור הבית.
 
 
לאחר שאיתרנו את הנזילה, יש לבחון כיצד להתמודד עמה. אין לדחות התמודדות עם נזילות בשום מחיר! לאורך זמן, הנזק ילך ויגדל וכך, גם המזומנים שיהיה עלינו להשקיע בטיפול עצמו. אם אנו מאמינים כי אכן איתרנו נזילה, כדאי לנו לבחון אם אנו יכולים לפתור אותה בעצמו. במידה ולא, חיוני לפנות לאיש מקצוע, בכדי לשוב וליהנות מבית נקי ויבש. 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל