חפש נושא
חפש מקצוען

 יועץ בטיחות אש ותפקידו בקבלת היתר לפתיחת עסק

מאת:  צוות האתר
פורסם: 25/11/2019
על מנת לפתוח עסק כחוק יש לקבל רישיון עסק מתאים שכולל בין היתר את החובה לאישור המקום ע"י שירותי הכבאות. ללא אישור זה העסק יפעל בצורה לא חוקית ויסכן את העובדים בו, הלקוחות והעוברים והשבים. דרישות שירותי הכבאות הינן מורכבות, מסובכות ומשתנות בהתאם לסוג העסק והיקף פעילותו הפיזית. יועץ בטיחות אש יעזור לכם לצלוח את הדרך בדרך להקמת העסק וקבלת אישורי שירותי הכבאות במהירות וביעילות. להלן תחומי אחריותו.
 
שירותי הכבאות ודרישותיהם
כל עסק שמופעל מעסיק עובדים, מקבל את פניהם של לקוחות ונמצא בסמוך למבנים אחרים כגון עסקים, מרכזי קניות ומבני מגורים. בהתאם לזאת, כל דליקה שפורצת בבית העסק או בסביבתו עשויה לגרום להתלקחויות נוספות ופגיעה ברכוש ובנפש. לכן, שירותי הכבאות מתנים את אישור העסק רק אם הוגשה תוכנית בטיחות אש שאושרה על ידם ויושמה במלואה. יועץ בטיחות אש הוא איש המקצוע שאמור לעזור לכם בהגשת התוכנית כהלכה. 
 
התוכנית עצמה אמורה להבטיח שדרכי הגישה לעסק יהיו כאלו שיאפשרו הגעה של כבאיות במקרה הצורך, שבית העסק יהיה מצוייד במערכות גילוי אש ועשן, מערכות לכיבוי אש, שיהיה בנוי מחומרים שמאושרים בתקן לעמידות בפני אש, שיהיו בו דלתות חירום ושכל אלו ימוקמו בצורה המיטבית. בעסקים מסויימים נדרש גם שילוט הכוונה ואזהרה לסימון מוקדים מסוכנים שיכולים לגרום להתלקחות. למעשה, כל עסק שונה ממשנהו באשר לסכנת ההתקלחות בו ולכן הדרישות משתנות בהתאם.
 
תפקידו של יועץ הבטיחות
יועץ בטיחות האש מכיר למעשה את כל הדרישות של שירותי הכבאות על בוריין, ויש לו את הידע המעשי ליצור את תוכנית הבטיחות הטובה ביותר שתאושר על ידי שירותי הכבאות ללא בעיות מיוחדות. בשלב הראשון היועץ מגיע למבנה ומתחיל לאפיין את הצרכים כפי שהוא מוצא לנכון בהתאם לניסיונו. הוא מכין סקיצה ראשונית וממליץ לבעל העסק על התחלת היישום של אלמנטים שונים נדרשים. בהמשך הוא פונה אל שירותי הכבאות בבקשה לפתיחת תיק הכוללת את פירוט מאפייני העסק כגון תחום עיסוק, מספר עובדים, גודל המבנה, שעות עבודה ועוד ובהתאם לכך שולחים שירותי הכבאות את הדרישות. בהתאם לכך מכין היועץ את תיק הבטיחות הנדרש.
 
גם לאחר קבלת האישור, יש לוודא כי התוכנית יושמה במלואה באופן מדוייק שכן הרישיון לא יוענק במקרה של סטיות חמורות וליקויים שמתגלים בבדיקת שירותי הכבאות. במידה ומדובר בעסק עם מספר עובדים רב ו/או סוג עבודה שמעלה את הסיכוי להתלקחויות, מומלץ מאוד גם להעסיק ממונה בטיחות אש קבוע במקום או להסתייע בשירותיו של יועץ חיצוני אחת לתקופה לבדיקת הציוד ונהלי העבודה.
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל