חפש נושא
חפש מקצוען

 איך לבחור עורך דין פלילי?

מאת:  צוות האתר
פורסם: 14/11/2019

הבחירה בעורך דין פלילי היא איננה עוד סקר שוק רגיל שמומלץ לבצע בין שירותים ומוצרים שונים, כי אם החלטה הרת גורל אשר יכולה להשפיע על העתיד הקרוב והרחוק של החשוד כאחד. עורך דין פלילי מיומן, יכול להשפיע על כלל ההתנהלות אל מול מערכת המשפט, להפריך האשמות ולהביא להקלות משמעותיות בדרגות החומרה של הענישה.

אם כל האמור לעיל, הרי שבחירה שכזו צריכה להיעשות באופן מושכל ונכון. הזמן לא תמיד עומד לרשותנו, ועל כן, מרוכזים להלן מספר קריטריונים חיוניים שיסייעו בקבלת ההחלטה החשובה.

קריטריונים לבחירת עורך דין פלילי

על חשיבות שכירת שירותיו של עורך דין פלילי ניתן ללמוד מן העובדה שיפה שעה אחת קודם. החל מן החקירה המשטרתית בה כל משפט הנאמר מפי החשוד, עלול להוות כראייה בעלת ערך משפטי כנגדו, דרך השימוע ועד למשפט עצמו עם מתן גזר הדין.

הצגת המציאות כפי שהיא

עו"ד פלילי מקצועי ומיומן ידאג לגלול בפני החשוד את תמונת המצב המלאה, וזאת מבלי לייפות את הנסיבות או להציג מצג שווא של נסיבות מקלות. חשוב להבין כי ההליך הפלילי בישראל הוא מן הנוקשים שבעולם המערבי. אחוזי ההרשעה עומדים כיום על 99%, נתון עגמומי שבהחלט לא נותן תקוות רבות לחשודים ונאשמים. בבחירתכם בעורך דין פלילי, השכילו להבין אם מתבצעת מולכם שיחת מכירה המבטיחה ניסים ונפלאות, או שמא מדובר באיש מקצוע שמבקש מכם להבין את הנסיבות הקיימות ואשר מבטיח כי יעשה שימוש בכל העוד לרשותו על-פי החוק.

חוש חקירתי לבירור הנסיבות

אחד מן האתגרים הגדולים ביותר בענף הפלילי-משפטי הוא בבירור הנסיבות שהובילו למאורע. בין היתר, בירור הנסיבות יכול להעלות התנהלות שאיננה תקינה מצד גורמי השיטור ואכיפת החוק. איסוף ראיות שלא כדין ושלל פעולות שמנוגדות לקבוע בחוקי ישראל, עשויים בהחלט לפעול לטובתו של החשוד ואף להוביל לערעור כלל היסודות של כתב האישום. תחקיר האירוע ובירור הנסיבות על דיוקן, הינו חלק חשוב ומהותי ממקצועו של עורך דין פלילי. האם כבר במסגרת שיחת הייעוץ הראשונית החלו לברר עמכם את ההליכים על פרטיהם השונים? האם נאמר לכם כי יבוצע תחקיר מלא של הנסיבות? זהו מהלך משפטי חשוב, שיכול להניב תוצאות חיוביות.

הכנה לקראת הבאות

כחלק מפגישת הייעוץ הראשונית, עורך דין פלילי מיומן, יבצע הכנה מקיפה של החשוד לקראת ההליכים המשפטיים השונים שעומדים לפניו. החל מבדיקה על מכונת פוליגרף, דרך חקירה במשטרה ועד לשימוע פלילי במסגרתו יוכל החשוד לגלול את טענותיו; כל פרט ופרט הינו בעל חשיבות מכרעת, וכחלק מתפקידו, על עורך הדין לבצע הדרכה מקיפה ולהכין את הלקוח.

וותק מקצועי

לסיום, הקריטריון החשוב מכול הוא לא אחר מאשר הרזומה שמביא עמו עורך הדין הנבחר. אל תסתמכו רק על אתרו הרשמי, ונסו לרשום את שמו במרשתת. האם קיימות כתבות המגוללות את תיקיו? האם ישנם סיפורי הצלחה? האם הוא נחשב למוכר וידוע בתחומו? מומלץ גם לבצע את הבחירה על-פי משרדים המתמחים נקודתית בפלילים ושאינם מציעים מספר רב של שירותים שונים.
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | חוקר פרטי בגידות | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל