חפש נושא
חפש מקצוען

 כלים למודדים בתנאי שטח

מאת:  צוות האתר
פורסם: 24/10/2019
מדידות שטח שימשו במשך אלפי שנים והם עדיין חלק משמעותי מפרויקטים של פיתוח מודרני. בין אם ביצעתם בעבר מדידות שטח או שאתם מתכננים לבנות את השטח הראשון שלכם, כנראה שיש לכם כמה שאלות לגבי התהליך ואופן ההתנהלות עם כלים למודדים.
 
ציוד מדידות רובוטי קיים כבר זמן מה, אך הוא נמצא בפיתוח מתמיד. שינויים חדשניים בתחום כלים למודדים יכולים להיות מאתגרים מדי עבור מודדי קרקעות שצריכים לעמוד בקצב.
 
כשצריך לשכור מודד קרקע, בדרך כלל כדאי לבחור איש מקצוע מורשה שיש לו ניסיון עם הציוד המודרני יותר. השימוש בציוד מדידות קרקע רובוטי מגדיל מאוד את הדיוק של המדידות שלכם ומפחית באופן משמעותי את הסבירות לטעויות אנוש.
 

מה זה מדידות?

 

מדידות הן תהליכי מיפוי מדויקים של חלקות אדמה. מודדי קרקעות משתמשים במערכות כלי למודדים, כמו מערכות מיצוב גלובליות, על מנת ליצור מפה דו-ממדית. המדידות מזהות את גבולות השטח, ממפות אותו ומזהות את מיקומם של משאבים טבעיים באדמה.
 
לפני שאתם רוכשים נכס או מתחילים בבנייה משמעותית כלשהי, תמיד יש לבצע מדידות. מדובר בתהליך משמעותי הדורש ידע מקיף בקרקעות. לדוגמא, מי שקונה או בונה גדר על נכס, צריך לבצע בדיקת גבול על מנת לדעת בדיוק עד לאיזה שטח אדמתו מגיעה. הימנעות ממדידות עשויה בעתיד לגרום לקשיים משפטיים או אישיים, כמו בניית גדר על רכוש של מישהו אחר.
 

מתי צריך לשכור אנשי מקצוע

 

כדי לבסס רשמית גבולות שטח או למדוד במדויק מידות שטח לבנייה, יש לבצע מדידות קרקע ספציפיות. הערכות מדויקות נדרשות לרוב על פי החוק או שהן משמשות כראיות בסכסוכים משפטיים.
 
המחלוקות המשפטיות הנפוצות הנוגעות לגבולות שטח מתעוררות מכיוון שלא נבדקו במדויק כל האלמנטים שנרשמו, כמו למשל המיקום המקורי של המבנה, או מכיוון שלא ניתן לנתח את המשמעויות הכפולות של מונחים מקצועיים. למודדים מוסמכים יש את הידע והניסיון הנכונים במשימות המתקדמות ביותר.
 

טכנולוגיות מתקדמות של כלים למודדים

 

ציוד סקר רובוטי וטכנולוגיות אחרות של כלים למודדים הופכים יותר ויותר לנורמה בענף מדידות הקרקע. שאלו את מודד הקרקע שלכם באיזה סוג יוד הוא משתמש לפני שהוא מתחיל לעבוד על הפרויקט שלכם. ציוד מדידות מסורתי יותר עדיין מקובל ומשמש לעתים קרובות, אך יכול גם להיות יקר יותר בגלל הזמן הנוסף הכרוך בביצוע המדידות עם אותו סוג של ציוד.
 
לעומת זאת, כלים למודדים בטכנולוגיות מתקדמות מייעלים את כל התהליך על ידי הקטנת משך הזמן הנדרש להשלמת פרויקט נתון. ההערכה היא כי צוות של שני אנשים יכול לאתר מאתיים נקודות ביום אחד עם הציוד הרובוטי.
 
וזה לא הכול. צוותים המשתמשים בציוד מתקדם למדידות קרקע יכולים לעבוד בתנאים חשוכים, מעורפלים, ובתנאים אחרים שבעבר השפיעו על יכולותיהם של מודדי השטח לבצע מדידות.
 
 
 
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל