חפש נושא
חפש מקצוען

 כיצד לגייס עובדים חדשים כמו מקצוענים?

מאת:  צוות האתר
פורסם: 18/8/2019
כל ארגון מצליח חייב חלק ניכר משגשוגו לכוח האנושי המהווה חלק משורותיו. הם אלו שמממשים בפעולותיהם יום-יום את החזון של הארגון ומבצעים באופן שוטף את כל המשימות הנדרשות לכך. לכן, חשוב מאוד לוודא שעובדי הארגון שלך הם המתאימים ביותר לכל המשימות שלך.

כדי לרענן את שורות הארגון שלך ולהכניס אליו כוחות צעירים, מוכשרים ואיכותיים שיביאו עמם ערך מוסף שייקחו את הארגון שלך קדימה ויזניקו אותו אל היעדים שהצבת לו, חשוב שתהליך גיוס העובדים שלך יפעל ביעילות ויאפשר לך לצלוח את כל האתגרים המהווים חלק ניכר מהתרבות העסקית של העידן החדש.
 

הגדרת תפקיד מדויקת

דור ה-Y המהווה את דור העובדים החדש שיועסקו בארגונים והעסקים של העתיד, שונה מאוד מדור הוריו ובוחר את אפיקי התעסוקה שלו בקפידה. כיום יותר מאי פעם, קשה למצוא עובדים נאמנים ומסורים. לכן, תיאור ברור ומדויק של התפקיד הוא אחד מהחלקים המהותיים ביותר בתהליך הגיוס. חשוב שנפרט היטב את כל דרישות התפקיד.

אופי התפקיד: האם העבודה כרוכה בעבודה מול קהל? האם היא דורשת שיתוף פעולה? יכולת גמישות ולמידה תוך כדי תנועה? האם נדרשת נהיגה ברכב?

ניסיון: שנות הניסיון בעבודה בתחום

רקע השכלתי: כל דרישות ההשכלה הנדרשות מהתפקיד מ-12 שנות לימוד ועד לתארים אקדמיים מתקדמים, תעודות מקצוע או הכשרות שונות כמו היכרות עם יישומי מחשב, שפות תכנות, עבודה מול פלטפורמות שונות או כל הכשרה מקצועית אחרת. חשוב מאוד שנתאר את הדרישות בפירוט רב ונבהיר למועמדים שלנו בדיוק מה נדרש מהם על מנת לחסוך זמן רב ולמשוך אל המשרה את המועמדים המתאימים ביותר.

אפיקי הגיוס הבולטים

מנהלים רבים מתלבטים לעתים קרובות כיצד לבצע את גיוס משאבי האנוש שלהם. מלבד פרסום מודעת דרושים עם פירוט התפקיד הכנת, קיימים ערוצים נוספים בעלי יתרונות משמעותיים.

חברת השמה או כוח אדם: חברות גיוס יחסכו לך מאמץ רב ויאפשרו לך להפנות את משאביך הנפשיים אל המקומות להם העסק שלך זקוק. חברת גיוס עובדים מנוסה תדע כיצד להרכיב את תיאור התפקיד בצורה המדויקת ביותר ותערוך עבורך את כל תהליך הסינון עד למציאת המועמדים המתאימים ביותר שיגיעו אליך לראיון. חברת השמה עשויה לספק לך יתרון נוסף. במידה ואינך מעוניין לחשוף את דרישות העסק שלך או את צרכי כוח האדם שלך, תוכל לחברת השמה לפנות למועמדים מתאימים ולהציע להם את המשרה בעילום שם כך שעד שלב הריאיון לא יהיו חשופים פרטי הארגון שלך לאף גורם אחר.

"חבר-מביא-חבר": שיתוף העובדים הקיימים בתהליך גיוס העובדים החדשים יגרום להם להרגיש מעורבים יותר בארגון ויאפשר לך לקבל כוח אדם איכותי שמגיע עם המלצה פנימית ממקור אמין.

סינון וראיונות: חשוב שנסנן בקפידה ונצמצם את כמות המועמדים למספר שיאפשר לך לערוך ראיונות במהירות ולהכניס מועמד חדש לעבודה בהקדם. יש לקרוא את קורות החיים של כל מועמד בעיון ולרשום לעצמנו הערות ושאלות ממוקדות המתייחסות להערות אלה שנרצה לשאול. לבסוף, חשוב להגדיר מראש תוך כמה זמן נקבל החלטה וניידע את המועמדים על החלטתנו.

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל