חפש נושא
חפש מקצוען

  הכול על הטכנולוגיה שהופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי!

מאת:  צוות האתר
פורסם: 1/7/2019
לאף אחד אין ספק כי השתלת שיניים היא התחליף הטוב ביותר לשיניים הטבעיות שאבדו, אך הבעיה היא כי עד לפני מספר שנים השתלת השיניים הייתה נמשכת  מספר חודשים, ולפעמים אפילו יותר, ובמשך הזמן הזה סבל המטופל מפגיעה אסתטית באיכות החיים, הוא היה חשוף לזיהומים, למחסור בעצם הלסת, לפגיעה חזותית בפנים ולבעיות תפקודיות בעת האכילה והלעיסה.
כיום באמצעות טכנולוגיות חדישות לביצוע השתלת שיניים ובשימוש בשתלים ייחודיים אפשר לדלג על תקופת ההמתנה. בשיטת ההעמסה המידית אפשר לבצע השתלת שיניים ביום אחד ולצאת ממרפאת השיניים עם שיניים חדשות עוד באותו היום.


העמסה מיידית – כל מה שרציתם לדעת על השיטה החדשה

בשיטה הקלאסית של השתלת שיניים התהליך היה ארוך וכלל מספר שלבים. בתחילה היה צריך לעקור את השן החולה ולהטמיע במקומה את השתל הדנטלי. לאחר מכן היה צורך לבנות מבנה ועל המבנה להרכיב את הכתר. בין כל שלב לשלב היה צורך בהמתנה של מספר שבועות, ולפעמים גם חודשים, כדי לתת למקום אפשרות להחלים.
בשיטת ההעמסה המידית מבצע רופא השיניים בדיוק את אותם השלבים, אך בהילוך הרבה יותר מהיר. עקירת השיניים, השתלת השיניים והרכבת השחזור, הכתר, נעשים בו זמנית, הכול בטיפול אחד. בשיטה זו משתמש הרופא בשתלים דנטליים מיוחדים, שתלים קצרים יותר מאשר השתלים האחרים המשמשים להשתלת שיניים קלאסית.
חשוב לדעת כי השתלת שיניים ביום אחד בשיטת ההעמסה המידית אפשרית רק כאשר הנסיבות מתאימות. לא כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים בשיטה זו. הצלחת ההשתלה תלויה באיכות עצם הלסת, בכמות שלה, בהיעדר מחלות חניכיים או הרגלים שונים אחרים ועוד. חשוב גם לשים לב שמקום ההשתלה אינו מודלק ואינו מגורה ואפשר להטמיע בו את השתל הדנטלי ללא חשש לזיהומים ולסיבוכים אחרים.

כאשר למטופל אין כמות מספיקה של עצם לסת ישקול הרופא את שיטת ההשתלה ולא אחת הוא יעדיף לבצע טיפול מקדים של השתלת עצם.
הייתרון המרכזי של השתלת שיניים ביום אחד, לצד יתרונות נוספים, הוא צמצום משמעותי של זמן הטיפול השיקומי. שיטה זו מייתרת את זמן ההמתנה לשיניים החדשות, היא מונעת את הסיכוי לזיהומים הנוצרים כאשר יש צורך לפתוח כל פעם מחדש את החניכיים, היא חוסכת למטופלים תהליך ארוך ומייגע, חוסכת כאבים ומאפשרת לכל מטופל לחזור לחיי השגרה במהירות האפשרית.
מחקרים רבים שנעשו בתחום ועקבו אחרי מטופלים שעברו השתלת שיניים ביום אחד מעידים כי השתלת השיניים המהירה אינה פוגעת באחוזי ההצלחה של השתלות השיניים ואינה גורמת לתופעות נלוות כמו אובדן עצם, נסיגת חניכיים ועוד. כל הנתונים שנאספו מעידים כי אחוזי ההצלחה של השתלת שיניים בשיטת ההעמסה המידית דומים לאחוזי ההצלחה של השתלות שיניים בשיטה הקלאסית.
 

 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בריאות   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל