חפש נושא
חפש מקצוען

 עולם העסקים: מהפכת הסמרטפונים והמחשבים

מאת:  צוות האתר
פורסם: 26/6/2019
בשנים האחרונות החלה מהפיכה שבלי למצמץ אוכל להשוות אותה להמצאת הגלגל – "מהפכת הסמארטפונים  והמחשבים", מכשירים חדשים הקובעים סדר יום חדש וממש כמו שהמייל כבר אינו מותרות אלא חלק בסיסי מחיינו, כך גם שימושי הסמארטפון והמחשב.

עסקים בעידן המודרני

לאור "מהפכת הסמארטפונים" חברות רבות מבינות שקורה כאן משהו גדול ושכולנו נצטרך לקחת חלק במודל העסקי החדש שנוצר לנגד עינינו.  חלק מהחברות נכנסות עמוק לתוך העולם הזה ובשביל החלק האחר רב הנסתר על הגלוי ולא מצליחות לחזות כיצד משתנה העולם העסקי, ועל כן מעדיפות להיות אדישות לשינויים.

אז איך ייראה העולם העסקי החדש?

זה נכון שיש פה עניין של סטטוס חברתי-עסקי, שהרי כשאתה רוצה לקבוע פגישה היום ואתה מוציא מהתיק את היומן השבועי שלך, נשאלת השאלה איזה אינטרס יש לחברות גדולות וקטנות כאחד לקחת חלק בעולם הסמארטפונים הזה? האדם שמולך מרים גבה כשהוא עומד עם האייפון שלו ומחכה,  אז אתה מרגיש קצת מיושן. העולם העסקי תלוי בתשתיות התקשורת לעסקים  , תקלות תקשורת משמעותם אין אפשרות לעבוד עם דבר המוביל להפסד כסף.
אבל יכול להיות שככה נוח לך וזאת לא הסיבה שבגללה תתחיל עכשיו להיכנס לעולם הסמארטפונים שהרי הוא זר לך, ואולי ההשקעה שתצטרך בכדי ללמוד את העניין הזה היא גדולה מדיי, והרי גם ככה אתה מסתדר..  אז העניין החברתי הוא חשוב אבל לא בהכרח מספיק בכדי לשנות סדרי עולם, על כך אני אענה במילה אחת, "כסף"! ישנם שווקים חדשים שנוצרו כתוצאה מהמהפכה ויותר מכך נוצרו מודלים עסקיים חדשים ומגוונים,  ואני אסביר.

מודלים עסקיים חדשים

אני אעשה קצת סדר ואחלק את זה ל-2 חלקים  פשוטים שכולנו מכירים –צמצום עלויות והגדלת ההכנסות.
אני אתן כמה דוגמאות כלליות שמגוון רב של תחומים יוכלו להתחבר אליהן:
 1. המשרד הנייד – חיסכון בעלויות של גוזלי זמן ובירוקרטים  – פקסים , תיקים ענקיים מלאים בטפסים וחוזים מודפסים, קושי בסנכרון עם המחשב המשרדי ועוד.
   
 2. שימוש באפליקציות קיימות – מתוך מאות אלפי אפליקציות, ישנן לא מעט אפליקציות ייעודיות שהאמת רובן לא באמת עובדות, אבל אלו שכן יכולות לשנות מודל עסקי שלם של חברות למשל רופאים שבעזרת אפליקציות יכולים לאבחן מחלות ע"י תמונות או להכניס למשל תסמינים ולעשות הצלבה של מחלות או אפליקציה שיכולה לתרגם צילום של טקסט.
   
 3. מכירות מכירות מכירות – מגוון ענק של כלים שמקצרים את הדרך לסגירת עסקאות.
   
 4. אפליקציה לעסק – מצריך לא מעט מחשבה בשלב האפיון,הרבה ניתוח ותכנון אבל ללא ספק יעיל במידה ועושים זאת בצורה נכונה,הרי אפליקציה אחת טובה יכולה להחליף עבודה של לא מעט עובדים ולחסוך הרבה זמן, ובנוסף לייצר הכנסות הרי אפליקציה היא דרך שיווקית לכשעצמה.
   
 5. אתר מותאם לסלולר – נכון לשנת 2018, 75% מהכניסות לאינטרנט הן דרך הסלולר ומתוך הכניסות הללו 80% מאלו שנכנסו לאתרים שאינם מותאמים יצאו תוך מס' שניות, אנשים מחפשים עסקים דרך המכשירים האלה ורצוי שגם אתם תהיו שם.
אז עכשיו אחרי שקיבלנו כיוון לשינויים האפשריים, מהפכת הטכנלוגיה יכול להיות שנזדקק לשירותי מחשוב שיועילו לנו עם ההתפתחות של העולם העסקי החדש, נותר לנו רק לחשוב כיצד נוכל אנחנו להשתלב בעולם הזה .
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה מחשבים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?
למה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה?
למה צריך רואה חשבון בעסק שלכם?
איך אפשר למצוא עורכי דין טוב בנתיבות?
מה התפקיד של מקדם אתרים מקצועי?
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
רו"ח יוסי נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
 דורון בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל