חפש נושא
חפש מקצוען

 כיצד לבחור מכשיר שמיעה באופן מקצועי?

מאת:  צוות האתר
פורסם: 19/3/2019
בין התחלואות הנפוצות בקרב בני הגיל השלישי היא ירידה בשמיעה. מדובר בירידה המתרחשת באופן הדרגתי ולעתים אף קשה לזיהוי בשלבים הראשוניים, אולם הזנחה של הבעיה תביא להחמרה ואף להתפתחות מחלות גריאטריות נוספות דוגמת שיטיון, דיכאון ואחרות.

לא כל דרגה של ירידה בשמיעה תצריך שימוש במכשיר שמיעה חיצוני, אולם ברגע שקיימים סימנים לכך חשוב לעקוב ולהיות מלווה על ידי רופא על מנת לאמוד את היקף הפגיעה ולהתאים פתרון בהתאם לצורך.
 

התאמת המכשיר להיקף הליקוי

רכישת מכשיר שמיעה אינה החלטה פשוטה למטופל, כאשר דחיינות מלווה בסטיגמות חברתיות מסייעות בדחיית הקץ. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי התאמה של מכשירי שמיעה למטופל ולהיקף הליקוי עשויה לשדרג באופן ניכר את איכות החיים ולהבטיח תפקוד מיטבי  גם בגיל הזהב וגם תחת ליקויי שמיעה מהותיים. מכשירי השמיעה החדישים המובילים בשוק כיום הם מכשירי שמיעה דיגיטליים. משמעות הדבר כי מכשירים אלו מסונכרנים עם מחשב חיצוני בשליטת המרפאה (קלינאי תקשורת רפואי) וכל הכוון המכשיר נעשה דרכו ובהתאמה מדויקת לתוצאות של בדיקות השמיעה.
 

מכשירים פנימיים וחיצוניים

המכשירים המוצעים מתחלקים למכשירים פנימיים ומכשירים חיצוניים, כאשר המכשירים החיצוניים תלויים על האוזן ואילו הפנימיים יושבים בתוך האוזן. מכשירי שמיעה מגיעים בגדלים שונים, כאשר ככל שהמכשיר קטן יותר הוא אמנם אסתטי יותר למראה ולמעשה נעלם מן העין, אולם גודל המכשיר צריך להיקבע בהתאם לטכנולוגיה וליכולות שלו כמו גם התאמה למבנה האוזן ו/או לליקויים נוספים שקיימים אצל המטופל. כאשר האוזן הפנימית רגישה, נוטה לדלקות ולהפרשות - לא מומלץ לעשות שימוש במכשיר שמיעה פנימי, ובמקרה כזה מכשיר התלוי על האוזן החיצונית ייתן מענה טוב יותר. חשוב לדעת כי שני סוגי המכשירים מגיעים עם מיקרופון פני מי זעיר וניתן לכוונון ומיקום המכשיר אינו בעל השפעה על איכות המכשיר או התועלת שהוא מביא.
 

גודל, נוחיות וחידושים

גודל המכשיר חשוב הן לנוחות והן לאסתטיות, כאשר מבוגרים רבים מעדיפים מכשיר זעיר ככל האפשר שלא יהיה גלוי לעין. יחד עם זאת חשוב לדעת כי למרות היכולות הטכנולוגיות הגבוהות ופיתוח של מכשירים דיגיטליים חכמים ואיכותיים  ישנו קשר ישיר בין גודל מכשיר השמיעה לעוצמות ההגברה האפשריות, וזאת בשל המיקרופון הקטן במיוחד החבוי בהם. מכשירים קטנים מתאימים יותר לבעיות של ירידה בשמיעה בהיקף קל עד בינוני אולם לרוב פחות מתאימים ללקויי שמיעה מהותיים.

השדרוגים הטכנולוגיים בתחום מכשירי השמיעה מתייחסים לא רק לשליטה הנוחה והמדויקת בעוצמות השמע, כי אם גם לטכנולוגיות סינון רעשים, מיגון המכשיר עצמו ונוחות השימוש בו. מכשירים זעירים אשר מצריכים שימוש במוטוריקה עדינה לעתים פחות יתאימו למטופלים בגיל הזהב וזאת בשל הפגיעה הקוגניטיבית בפעולות של מוטוריקה עדינה המתרחשת עם הגיל. חשוב לבחור עבור המטופל מכשיר אשר יוכל להתקין ולתפעל בעצמו ללא כל תלות בעזרה חיצונית, כמו גם התקנה נוחה על האוזן.
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בריאות   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | חוקר פרטי | עו"ד בחיפה | עיצוב אתרים | חברת קידום אתרים בגוגל