חפש נושא
חפש מקצוען

 שירותי עריכת דין בגין נזקי רכוש

מאת:  צוות האתר
פורסם: 4/3/2019
כידוע לכל תלמיד בית ספר בישראל, פוליסות ביטוח לדירות מגורים מכסות נזקי סערה, כולל נזקי גשמים, ברד, שלק, ברקים ושיטפונות – זאת לעומת נזקים המופיעים עקב חדירת מי גשמים דרך הקירות או התקרה – מה שאינו מכוסה בפוליסה.
 
לא קשה למצוא מקרים בהם נאלצו חברות ביטוח לפצות מבוטחים שביתם ניזוק עקב רוחות עזות שחדרו לביתם ושברו זגוגיות, תוך הסבת נזק לציוד וחפצים – הכל על-פי הכיסוי המצוין בפוליסת הביטוח.
 
שימו לב שפוליסות ביטוח של עסקים אינן כוללות, באופן בסיסי, פיצויים עקב נזקי סערה; את אלו ניתן להוסיף תוך הרחבה של הפוליסה, בעבור תשלום פרמיה מוגדלת.
 
ניתן לומר כי עשויה להתעורר מחלוקת מול חברת הביטוח בנוגע להגדרת "סערה" או "שיטפון", בעוד שחברת הביטוח מנסה להוכיח, להגנתה, כי האירוע לא יכול להיות מוגדר ככזה, ועל פי רוב תנסה לחמוק מלשלם פיצויים.
 
בפוליסת ביטוח סטנדרטית אין כיסוי לנזקי קרה – כאלו שנגרמו עקב פיצוץ בצנרת בשל קרה או בשל קפיאת מים בדודים; ניתן למצוא לכך פתרון במסגרת הכיסוי לנזקי הצנרת.
 
שימו לב כי בעלי ומחזיקי מקרקעין חייבים לבצע תחזוקה תקינה, כגון פתיחת תאי ניקוז במרזבים ובחצרות, כמו גם ביצוע פעולות נחוצות להקטנת נזקים צפויים.
 
כדאי גם לדעת כי לא רק חברות הביטוח הן הכתובת; גם רשויות מקומיות מחויבות בנקיטת אמצעים מתאימים לדאגה לביטחונם ולשלומם של אלו המצויים בשטחים ציבוריים שתחת שליטתן והחזקתן, לרבות תחזוקה שוטפת ואיתור מפגעים.
 
הרשות המקומית אחראית על מערכות ניקוז ותיעול בתחומיה, ומחויבת לפעול כך שאותן מערכות תפעלנה כשורה. בתי הדין דחו באופן עקבי למדי את טענתן של רשויות מקומיות כי הצפות שהתרחשו בתחומיהן משולות ל"כוח עליון" ועל-פי הפסיקה, חייבת הרשות המקומית להיות ערוכה למצבים של מזג אוויר חריג, מה גם שהצפות אינן דבר שלא ניתן לצפות בעונת החורף.
 
מלבד זאת, אפשר לבדוק אפשרות להטיל את האחריות על גורמים נוספים, כגון מע"מ, במידה שהעבודות שהיא מבצעת אינן מונעות הצפות על הכביש, מה שמציב את הנהגים ונוסעיהם בסכנה. חובה על מע"צ להציב שילוט מספק במקומות המועדים להצפות, על מנת לצמצם סיכון על הכביש.

נזקים מקריסת עצים

לעתים מזומנות מתפרסמים דיווחים אודות קריסת עצים בסערה וגרימת נזקים לרכוש ולגוף. במקרים מעין אלו, יש לבדוק ראשית מיהו האחראי על קריסת העץ – האם אדם פרטי בעל חצר בה גדל העת, או הרשות המקומי בה העץ נמצא? במידה שזוהי אחריותה של הרשות המקומית, הרי שיש להוכיח כי היא לא עמדה בחובתה לתחזק את העצים ולוודא כי ישרדו בתנאי סופה.
הרשות המקומית חייבת להוכיח שפעלה כשורה בתחזוקת עצים ואיתור עצים המועדים לקריסה, עם טיפול נכון בהם. אם מוכח שהרשות המקומית הפרה חובתה – היא מחויבת בתשלום פיצויים הולמים בגין הנזק שהתרחש; לצורך כך, התובע נדרש להוכיח את הנזקים.
 
שירותי עורך דין בגין נזקי רכוש יסייעו בעניינים מעין אלו.
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל