חפש נושא
חפש מקצוען

 מערכת מידע גאוגרפי- כי המיקום אומר הכל!

מאת:  צוות האתר
פורסם: 30/8/2018
העולם הדיגיטלי הפך את הכלכלה הגלובלית לכלכלה לוקאלית, כיום בזכות פתרונות BI ביניהן מערכת מידע גאוגרפית, ניתן לעשות עסקים עם כל העולם, לקבל החלטות מהקצה השני של הגלובוס עם כל היתרונות של ה"מבט" הפנימי. כיצד מערכת מידע גיאוגרפי עובדת? ומהם היתרונות שלה?

כיצד פועלת מערכת מידע גיאוגרפי?
מסד נתונים גדול מהווה את הבסיס עבור מערכת מידע גיאוגרפי. מתוך המסד הזה ניתן להפיק דוחות מידע, ללא הגבלה, בהתאם לשאילתות וחיתוכים שונים. באמצעות אותם שאילתות מנהלים מכל רחבי העולם, שמעוניינים לדעת מתי להשקיע? כמה? כיצד? מה תהיה התעשייה הבעיה, שתניב את התפוקה הרבה ביותר? ועם אילו מדינות יש פוטנציאל עסקים גבוה, ובאיזה תחום? יוכלו להפיק תועלת רבה בזכות מערכת מידע גיאוגרפי.

המערכת פועלת בארבעה שלבים:
השלב הראשון מתייחס לאיסוף נתונים- איסוף הנתונים ממוקד, ומתייחס לשאילתות, בין אם מדובר על נתונים דמוגרפיים, אקלים, אוכלוסייה ועוד.
בשלב השני המערכת הופכת את הנתונים למידע ולידע נגיש בתצורה של דוחות, גרפים, מפות, כאשר המאפיין המרכזי של תוצרים אלו הוא המבט הגלובלי על השאלה הספציפית של יוזם הבקשה.
במילים אחרות- מנהל אשר מבקש לדעת את פילוח המכירות של מוצר מסוים, יוכל ללמוד על הרגלי צריכה עולמיים בהתאם למפות ולתוצאים הוויזואליים, שיופקו באמצעות מערכת מידע גיאוגרפי, ולקבל החלטות, אשר ייסעו בצמצום עלויות התפעול כמו: היכן כדי למקד קו ייצור, כדי לצמצם זמני הספקה ולהפחית עלויות הובלה, אילו מוצרים ושירותים כדאי לשווק בארץ מסוימת, היכן מוצר זוכה לרווחיות הגבוהה ביותר. כאשר המידע ניתן למנהל ברמה הגלובלית, הרבה יותר קל לו להסתכל על כל יחידת רווח והפסד בנפרד, וליצור עבורה אופטימיזציה- כאן גם נמדד כוחה של מערכת המידע הגיאוגרפית.
ובאשר ליתרונותיה:

יתרונות מערכת מידע גיאוגרפי לעסקים לוקליים וגלובליים:
הצגת מידע באופן ויזואלי- מחקרים מלמדים שהמח האנושי קולט מידע ויזואלי פי 80 טוב יותר מאשר מידע מילולי. מערכת מידע גיאוגרפי מפיקה דוחות מידע הכוללים מפות וגרפים בכל חיתוך ותצורה, על מנת לסייע לכם לקבל החלטה ברמה האינטואיטיבית.
חיסכון משמעותי במשאבים ארגוניים יקרי ערך - אם בעבר עסקים גלובליים, אבל לא רק נדרשו לאנליסט מקצועי או אפילו מחלקות שלמות של אנליסטים, שינברו בתוך מסדי מידע דוחות, ואלפי אתרים שונים, וידלו משם את הפרטים הרלוונטיים לעשייה שלכם, כיום מערכת מידע גיאוגרפי עושה זאת עבורכם, וחוסכת לכם המון זמן. זמן, שרלוונטי לקבלת החלטות קריטיות, וכמובן משאבי כח אדם.
היתרון האחרון וכנראה המשמעותי ביותר- מהימנות המידע- אנשים הם אנשים, וטעויות הן דבר אנושי. מערכות BI הן מכונות חכמות, שמצליחות להתמודד באופן יעיל מאוד עם מידע גבוה, כמעט בכל קידוד. ולהפיק תוצרים מהימנים. ללא התערבות אנושית כמעט, ועם מקסימום זמינות. 
 
 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה מחשבים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?
למה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה?
למה צריך רואה חשבון בעסק שלכם?
איך אפשר למצוא עורכי דין טוב בנתיבות?
מה התפקיד של מקדם אתרים מקצועי?
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל