חפש נושא
חפש מקצוען

 לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

מאת:  צוות האתר
פורסם: 22/9/2019

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים זהו תחום מבוקש מאוד שרק הולך וגדל - אנחנו עדים היום לעיצובים מודרניים שעושים שימוש רב בטכנולוגיה חדישה ובהתאם לזאת גם הדרישה במקצועות הללו, לכוח אדם כל העת גדלה.

מקצוע אדריכלות ועיצוב פנים נוגעים בתחומים רחבים במהלך הלימודים, כמו אומנות, גיאוגרפיה, הנדסה פיתוח היצירתיות ועוד. לימודים לתואר בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים מכשירים בוגרים לתכנון אדריכלי של מבנים וכמו כן לתכנון ועיצוב של החללים באופן פרקטי, יעיל ואקולוגי ותואם מטרה.

מטרת הלימודים

לימודי עיצוב פנים יקנו ללומדים אותם מיומנויות בתכנון ועיצוב, שליטה בטכניקות עבודה שונות, חשיפה מעמיקה לכל מערכות המבנים, החלל שלהם והמעטפת החיצונית, ובעיקר יפתחו יכולות אישיות אצל כל סטודנט בפני עצמו. הלימודים יעודדו את הסטודנטים לחשוב באופן יצירתי ומקורי, לבטא את עצמם באספקטים אומנותיים ותרבותיים.

מסלול לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

יש היום מכללות רבות שמציעות לימודי אדריכלות ועיצוב פנים. במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים לימודים עיוניים ותאוריה במקביל לעבודה מעשית, שכוללים סיורים, הרצאות של מרצים אדריכלים ועוד. הנושאים והקורסים הנלמדים במהלך הלימודים הם: תכנון אדריכלי נכון, ידע אודות חומרי בניין, תורת הבנייה, המחשה חזותית,  תולדות האמנות ותולדותיה של האדריכלות, סרטוט, בטיחות בבנייה, קלימטולוגיה, חישובים ותכנונים הנדסיים, עיצוב פנים ועוד. בתום הלימודים וההכשרה הסטודנטים יתבקשו להציג את פרויקט הגמר שלהם בתחום שבו הם התמחו ולעמוד בכל הבחינות גמר. סיום הלימודים וקבלת הדיפלומה תאפשר לכל סטודנט להתקבל לאגודת האדריכלים.

אפשרויות תעסוקה

כשבוחרים לימודים חושבים על העתיד, מה יהיה לאחר תום הלימודים, האם המקצוע יהיה מבוקש; אילו אפשרויות תעסוקה יעמדו בפנינו עם קבלת הדיפלומה בתחום? האם נוכל להרוויח טוב ביום מן הימים ולכלכל משפחה בכבוד? בלימודים וקורסים להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הביקוש רק עולה, מדובר בתחום שמתפתח כל הזמן. רצוי לנסות כבר בתום הלימודים להשתלב בעבודה במגזר הפרטי או במגזר הציבורי, לצבור כמה שנים של ניסיון עבודה ואז להתפתח למקומות אחרים, או אולי לפתוח עם הניסיון שהצטבר, משרד או חברה משלכם.

הנדסאים, אדריכלים ומעצבי פנים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במקצועות מפתח רבים כמו משרדים של תכנון ובנייה, חברות נדל"ן, במשרדים ציבורים כגון משרדי ממשלה, רשויות, ועדות לתכנון בנייה של ערים. משרות נוספות יכולות להימצא בעיצוב, באומנות ועוד. מקצועות נוספים שניתן להתברג אליהן באמצעות תואר ראשון בהנדסה הם, הנדסת בניין, הנדסה אזרחית, ארכיטקטורה ועוד. 
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה אדריכלות ועיצוב פנים   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל