חקירה במפעל בשל תקלות מסתוריות | משרד חקירות רודס

חפש נושא
חפש מקצוען

 חקירה במפעל בשל תקלות מסתוריות

מאת: חוקר פרטי אמנון רודס
פורסם: 12/10/2014

בעל המפעל בכבודו ובעצמו שנכון לרגע זה נקרא לו יוסי, ניגש אל משרד החקירות שלי,  וציין שקיבל עליי המלצה בתור חוקר פרטי למקרים תעשייתיים. יוסי הרשים אותי בכך שכבר פתח בחקירה קטנה משלו אחרי שסיפר לי שלאחרונה, המפעל שלו אינו מתפקד כשורה. מה זאת אומרת? אתם בוודאי שואלי כפי שאני שאלתי.

 "ובכן", אמר לי יוסי, " המכונות פשוט לא עובדות, קנינו מכונות וציוד חדש והתקלות, אותן תקלות, חוזרות על עצמן באופן קבוע, לפחות פעמיים שלוש בשבוע". המצב הזה, הסביר לי יוסי, גורם להפסדים בעלי קנה מידה אדיר כתוצאה מהשיבושים בעבודה והירידה המשמעותית בתפוקה. כמובן שהשאלה הראשונה ששאלתי היא, האם הוא יודע אם יש מישהו בחברה שהיה מעוניין לחבל בה מבפנים. יוסי כמובן לא ידע להשיב לי אחרי שבדק את הנושא באופן אישי.


חשד שלי היה הכי קרוב לאמת והוחלט על כיוון החקירה. הצעתי היתה לגייס כמה מהחוקרים שלי, ולצבע ומעקב ולהציב אותם במפעל במטרה עבודת בילוש בשטח. לאחר שבדקתי את כמות העובדים, קיבלתי רשימה מסודרת של כל שמות העובדים לצד העיסוק שלהם, ואכן גייסתי כמה מהאנשים הטובים ביותר בתחום המעקב וקריאת הבאות הפנים ויצאנו לשטח.

הצוות ממשרד החקירות שלי לא היה זקוק  ליותר מידי זמן כדי לעלות על החבלן, אבל מה שיותר עניין אותי בתור חוקר, היא כמובן הסיבה. כמה חוקרים  שלי ראו שישנם אנשים קבועים, שבאופן קבוע אך בימים משתנים מפרקים חלק קטן ממכונת הייצור בזמן שעות העבודה, ומכניסים אותם אל תוך מחבוא שנפער בפתח מיזוג האוויר.

אישור מעקב אחר אותם עובדים הושג והתגלה כי אותו חלק הוא אחד החלקים החשובים ביותר במכונות, וכי לאחר שפורק אותו חלק הוחלף בחלק דומה. התברר שזהו מרכיב חשוב ויקר ביותר במכונות ייצור מסוג זה. העובדים היו סוחרים בחלקים הגנובים ומוכרים אותם למפעלים מתחרים עם 100 אחוז רווחים ואפס הוצאות. העובדים לא חשבו בכלל שהדבר יפגע בפעילות החברה, אבל כמובן שהיו מודעים כי המעשים שלהם היו פליליים ולא מקובלים.


מאחר שהיו אלה עובדים וותיקים ונאמנים, יוסי היה בהלם מוחלט, אבל למזלם הרבה ותדהמתי, על אף הנזק העצום שנגרם לו, הסתפק בפיטוריהם של העובדים מבלי להגיש תלונה במשטרה.

לקריאה נוספת:

http://www.cib-invs.co.il/page116.html

http://www.rodes.co.il/page.asp?PageID=65

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה חקירות ומעקבים   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?
למה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה?
למה צריך רואה חשבון בעסק שלכם?
איך אפשר למצוא עורכי דין טוב בנתיבות?
מה התפקיד של מקדם אתרים מקצועי?
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל