מהו אימון עסקי

חפש נושא
חפש מקצוען

 מהו אימון עסקי?

מאת:  איל קליין
פורסם: 15/3/2018

אימון עסקי המועבר ע"י מאמן עסקי, מבוסס על האימון האישי ומטרתו להביא להשגת מטרות ויעדים עסקיים. תהליך האימון העסקי מסייע בגיבוש החזון להשגת מטרות עסקיות, תוך בניית תכנית אסטרטגית המגירה את היעדים ודרך ההגעה אליהם, בהתחשב בנתוני המציאות.

האימון העסקי מיועד בעיקר למנהל, לבעל העסק או כל מי שמקבל את ההחלטות הגורליות בענייני הניהול. יתרונו הבולט של האימון העסקי הוא בכך שבתהליך זה לומד המנהל לראות את עצמו באופן אובייקטיבי, ולקבל פרספקטיבה מהימנה לגביי המצב הקיים. יחד עם המאמן העסקי מתבצע התהליך שבו נעשית חפיפה בין חייו האישיים של אותו מנהל לבים חייו העסקיים לשם אבחון החסמים המונעים או מאטים את ההתקדמות וההצלחה.

כדרך האימון  ובליוויו של המאמן העסקי, מבין המנהל כיצד לפרוץ או להתגבר על החסמים, ולמנף אותם בצורה שתועיל לו עצמו ולאסטרטגיה העסקית.

ההבדל בין אימון עיסקי לאימון אישי?

ההבדל העיקרי בין האימון האישי לאימון העסקי היא בגורם ההתמקדות של התהליך. באימון האישי התהליך מתמקד באדם עצמו ואילו באימון העסקי התהליך ממוקד בקידום העסק. בעוד שבלימודי אימון האישי נעשית עבודה על אישיותו של האדם, פעולותיו ובחירותיו, כך באימון העסקי עיקר העבודה מתייחס לפעולותיו של האדם בהקשר העסקי, בחירותיו לגבי העסק שלו, אופן העבודה שלו וכו'. תהליך האימון העסקי מתאים במיוחד במצבים בהם נדרש באופן קריטי לייעל את העסק אך ללא תוספת משאבים, כשיש צורך בטיפוח שיתוך הפעולה והעלאת המורל בקרב העובדים ובמקרים נוספים.

אימון מסוג זה מתאים לכל בעל עסק השואף למצות באופן השלם והיעיל ביותר את הפוטנציאל העסקי שלו ושל העסק בראשו הוא עומד, וכל זאת בטוח זמן קצר יחסית – המהווה יתרון משמעותי של דרך זו. תהליך האימון העסקי מתקיים בדומה לאימון האישי - בעזרת מפגשים בין מאמן למאומן. בעזרת הדרכתו ויעוצו של המאמן יוצרים שניהם יחד תכנון אסטרטגי של עתיד העסק, בדגש על יעדים מטרות, הערכת משאבים ונזקים והתגברות על גורמים מפריעים בתהליך.
 
האימון העסקי הוא אימון פסיכולוגי – מעשי יעיל ומקדם. במקרים שבעל עסק נקלע למצב של צומת דרכים עסקית ה הוא לא יודע באיזו דרך עליו לבחור, או במקרים בהם הכול מתנהל כשורה אך יש רצון לקדם את העסק עוד יותר, מומלץ להיעזר במאמן העסקי להשגת תוצאות מקסימליות.

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה אימון עסקי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל