ניהול עובדים

חפש נושא
חפש מקצוען

 ניהול עובדים

מאת:  איל קליין
פורסם: 24/4/2012
מהרגע שעובד עושה את המעבר מאדם שעובד על מטלה מסוימת ואחראי עליה, למנהל שאחראי להשיג את מטרותיו באמצעות אחריות וניהול עובדיו, נפתח בפניו עולם חדש של התמודדות עם מושגים כמו היררכיה, משא-ומתן, ניווט בין הדרגים השונים ועוד. מדובר בעולם מורכב. מנהלים רבים פונים לקבלת קורסי העשרה בתחומים שונים הקשורים לעבודת הניהול ומלבד זאת, גם אנשים השואפים להיות מנהלים בארגונים כלשהם, פונים כבר מראש להשגת מיומנויות וידע מתאימים בקורסי ניהול ייחודיים.
ניהול עובדים בעידן המודרני
לאט, לאט עוברים הימים שבהם ארגונים התנהלו כפס ייצור אחד גדול של עבודה. בעשורים האחרונים ההתנהלות עברה לדגש על יצירתיות ופיתוח ובהתאם לכך גם המבנים ההיררכיים השתנו לגמרי. שימוש נרחב בעבודה בפורמט של צוותים ובהעצמה של עובדים יחידים דרש יכולות ניהול מסוג שונה לגמרי.
מלבד ניהול צוות אשר דורש התמודדות עם רמה שטוחה יחסית של היררכיה, ניהול של מספר צוותים דרש סוג מאוד מסוים של אנשים. גם אנשים מיוחדים שכאלו זקוקים להכשרה והשתלמויות שיסייעו להם לנהל את ה-'אשכולות' השונים הנמצאים תחת אחריותם.
אם בעבר מנהלים נשענו רבות על נהלי הארגון והעוצמה הטמונה בתפקיד הניהול עצמו, היום, אפילו המנהלים הזוטרים ביותר נשענים על יכולות בין-אישיות ברמה גבוהה בהרבה. מנהל מודרני לא אמור רק לפקח על עובדיו ולהעניש/לתגמל, מנהל מודרני מפתח את עובדיו וגורם להם לממש את מירב הפוטנציאל הטמון בהם.
מלבד כישורים בין-אישיים הדרושים בהתנהלות הארגונית הפנימית, מנהל מודרני זקוק ליכולת תקשורת טובה עם ארגונים אחרים. בעידן התחרות המודרנית שבה יותר ויותר ארגונים נדרשים לשיתוף פעולה, מנהל עם יכולות תקשורת ברמה גבוהה יוכל לבסס את מעמדו של הארגון אשר בו הוא עובד.
יש מומחים הטוענים כי את המכלול של עבודת המנהל ניתן לסכם בפעולה אחת – קבלת החלטות. המנהלים המודרניים נדרשים לקבלת החלטות תחת לחץ ותמיד במצב של מחסור במידע. פיתוח יכולות אינטואיטיביות חזקות ויכולת התמודדות עם לחץ הן חלק בלתי נפרד מהווייתו של מנהל מודרני.
קורס ניהול עובדים
את כל היכולות הללו ואחרות ניתן לרכוש בלימוד של תואר מנהל-עסקים באקדמיה, או בקורסים ייעודיים במכללות שונות לדוגמא כנס המנהלים של המי"ל מעניק למנהלים ומנכ"לים סדנאות ממוקדות לניהול נכון של עובדים והנעת תהליכים. כשאתם בוחרים מקום ללמוד, שימו דגש על איכות ההוראה והמרצים. אין ספק שיש חשיבות לתיאוריות הניהוליות השונות שפותחו בידי חוקרים מהדיסציפלינה, אך עם זאת, אתם רוצים גם ללמוד מאנשים שנמצאים בשטח שיודעים מה עובד ומה לא.
ניהול עובדים הוא תחום שמקיף עולם ומלואו. לימוד מתודי ונכון יעזור לכם להשיג את היתרון אשר לו אתם זקוקים.
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה אימון עסקי   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל