טכנאי PC ותיקון מחשבים, גיא אדרי

חפש נושא
חפש מקצוען

 טכנאי מחשבים

מאת: הנדסאי מחשבים גיא אדרי
פורסם: 11/8/2010

השימוש במחשבים נפוץ כל כך, שבימינו אין כמעט אדם שאין לו מחשב ולעיתים מספר מחשבים, בבית ובמשרד. התלות שלנו במחשבים בניהול חיי היום יום היא כה גדולה, אך מה עושים כאשר קורת תקלה במחשב, ותקלות לצערנו, אכן קורות. טכנאי מחשבים הוא מקצוע חשוב בעידן המודרני, שכן כמעט ואין אדם שאינו נזקק לעזרת איש מקצוע מהתחום, כאשר טכנאות מחשבים אינה מתעסקת רק עם תיקון תקלות, אלא גם עם התקנת מחשבים, תוכנות ורשתות תקשורת. טכנאות מחשבים מכשירה את הטכנאי לייעץ ולהמליץ ללקוחות שלו על ההתקנות הדרושות להם על פי הצרכים ועל כינון רשתות תקשורת בהקמת משרד חדש או אפילו בבית בו ישנם מספר מחשבים.

טכנאי מחשבים ותיקוני מחשב

תיקוני חומרה פירושם לתקן תקלות טכניות במחשב והן כוללות החלפת מעבד או חלקי חומרה אחרים, החלפת ספק כוח, תקלות בדיסק הקשיח או במסך ועוד. החלפת ספק כוח, למשל, הוא התיקון השכיח ביותר של טכנאי מחשבים, כאשר במקרה והספק נשרף, יחליף אותו הטכנאי בחדש. חלק מהתקלות דורשות ידע של טכנאי מחשבים ואינן מפריעות להמשך השימוש במחשב, וחלקן אחר של התקלות משבשות לגמרי את יכולת התפקוד של המחשב ומחייבות קריאה לטכנאי מחשבים. טכנאי מחשבים בדרך כלל גובים כסף עבור הביקור, למעט מקרים בהם הקשר עם הלקוח הוא ישיר ושמירתו חשובה יותר משעת העבודה המושקעת בו.

טכנאות  מחשבים והתקנת תוכנות

חלק חשוב בעבודת טכנאי מחשבים היא התקנת התוכנות במחשב חדש ובמחשב ישן, לרבות פירמוט מחדש של מחשבים ותיקים או נגועים בוירוסים שונים. לפעמים הלקוח יבקש התקנת גרסא חדשה של תוכנה שכבר קיימת במחשב ועל כך הוא יבקש להתייעץ עם הטכנאי. על כן טכנאי מחשבים כוללת גם כלים להערכת תוכנות וגרסאות חדשות של תוכנות מוכרות. תוכנה כזאת לדוגמא היא גרסת 2010 של אופיס.

טכנאי מחשבים וגרסת אופיס 2010

על מיקרוסופט אופיס 2010 אומרים שהיא גרסה משופרת אך לא מהפכנית מדי של אופיס. רצועת הכלים, המוכרת כבר מאופיס 2007, תופסת את מקומה בראש העמוד, כאשר כל היישומים חולקים את אותה רצועת הכלים, כולל האאוטלוק. כפתור האופיס הממוקם בפינה השמאלית שינה צורתו מעיגול גדול למלבן צנוע ושימושי. לחיצה על כפתור האופיס מביאה לקדמת המסך תצפית על "מאחורי הקלעים" של המסמך, למשל בתפריט ההדפסה ניתן לצפות במסמך לפני הדפסתו, אך גם ניתן לראות גרסאות קודמות של אותו מסמך. המבט אל "מאחורי הקלעים" ורצועת הכלים הם השינויים העיקריים בתוכנה, אך ישנם חידושים נוספים כגון מאפיין ה"תצוגה המקדימה להדבקה", המאפשר לבחון ולהביט  בסוג ההדבקה לפני בחירתו, ללא ספק זהו השיפור המעשי ביותר של האופיס 2010 לעומת קודמיו. ברצועת הכלים יש קישור לכלי עריכה חדשים ומתקדמים לתמונות, מה שמקל את העבודה עם תמונות בתוכנות האופיס.

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה מחשבים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל