חפש נושא
חפש מקצוען

 מהו תפקידו של איש ביג דטה?

מאת:  צוות האתר
פורסם: 25/12/2018

בעולם של ימנו, בו ארגונים וחברות נאלצות להתמודד עם אינספור פריטי מידע אשר נאגרים במערכות ניהול מידע מסוגים שונים, יש לאיש ביג דטה חשיבות עצומה ולכן אנחנו יכולים לראות עלייה בביקוש לעובדים בתחום זה.

מזה למעלה מעשור, אנחנו יכולים לראות שבוגרי קורסים ולימודי מחשבים שונים הכוללים את התחום של ניהול מערכות מידע, הינם מבוקשים מאוד בשוק, ושכרם עולה בהתאם. אותם בוגרים נשכרים לעבוד בחברות היי טק, תרופות, תקשורת, ביטחון, מוסדות ציבור, בנקים, חברות ביטוח ובשלל חברות אחרות. כעת עולה השאלה, מה בדיוק תפקידו של איש ביג דטה?

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר מה תפקידו, צריך להבין מה זאת אומרת מערכת ניהול מידע, מה זה התחום שנקרא Big Data. מערכות ניהול מידע או ביג דטה, אלו מערכות שנבנות בחברות בגדלים שונים, בדרך כלל בינוניות וגדולות, כשמטרתן היא לאסוף את המידע שמגיע לארגון ממקורות שונים, לקטלג אותו באופנים שונים על פי צורכי הארגון ובכך לאפשר לעובדי הארגון להוציא את פריטי המידע ההכרחיים להם בצורה מסודרת בכל פעם שיצטרכו אותם. במובן מסוים, מערכות אלו, הן כמו מגירות בהן היה נהוג בעבר (ונהוג עד היום בארגונים קטנים) לשמור מידע. רק שכאן מדובר על מערכות שמסוגלות לקטלג ולתעדף מידע, לנתח אותו ולהפיק דוחות שונים. בין היתר המערכת מסוגלת גם להפיק נתונים סטטיסטים שונים אשר מאפשרים לזהות תהליכים ומגמות אשר עוזרות לקבלת החלטות בצורה נכונה.

אז מה תפקידו של איש ביג דטה בתהליך?

תפקידו של אחראי ביג דטה הוא לייצר מערכת שתהיה מסוגלת להפיק את המידע הזה עבור הארגון, ליצור את האפיונים והפרמטרים הנדרשים לארגון וכמובן לוודא שהמערכת עובדת. איש ביג דטה יהיה זה שאחראי על המערכת, הוא יפיק את המידע עבור הארגון מתוך כל מה שהמערכת מקבלת, הוא יפיק את הדוחות הנדרשים ויציג את הניתוחים השונים שהמערכת מייצרת.

למעשה, כפי שניתן לראות, יש לאיש ביג דטה שני מסלולים בתפקיד, מסלול אחד בו הוא יוצר את המערכת וקובע את הפרמטרים והמאפיינים שלה עבור הארגון, במסלול השני, הוא משתמש במידע, מנתח ומעבד אותו אחרי שהוא מקבל אותו מהמערכת. בשביל למלא את התפקיד בצורה טובה, צריך מספר תכונות:
1. ראשית צריך להיות יצירתי, צריך להיות מסוגל לעבוד באמצעות שיטות מחקר חדשות, טכניקות ניתוח שונות, ולא פחות חשוב, לדעת להיות מסוגל לצאת מהקופסא.
2. שנית, צריך להיות בעל חיבה עמוקה למספרים וסטטיסטיקה. רוב המידע הוא במספר, רוב הניתוחים מתבצעים באמצעות חיתוכים וגרפים, לא ניתן להיות איש דטה בלי זה.
3. יש להכיר היטב את התחום של מדעי המחשב, גם בשביל להיות מסוגל לבנות מערכת ניהול מידע וגם בשביל להיות מסוגל ליצור אלגוריתמים שמסוגלים להפיק את המידע הנדרש.

נקודה אחרונה, מאחר ומדובר בעיסוק שמחובר לעולם העסקי, צריכים גם להיות בעלי הבנה עסקית, כך יהיה ניתן להתאים את העבודה לצרכי החברה במטרה לעזור ולקדם אותה. 

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה בעלי מקצוע    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | חוקרים פרטיים | עו"ד בחיפה | עיצוב אתרים | חברת קידום אתרים בגוגל