חפש נושא
חפש מקצוען

 שלושה סיפורים לא טובים

מאת: רו"ח יוסי  נתנזון
פורסם: 12/6/2010
מקובל לספר סיפורי הצלחה של אנשים וגופים על איך הם "עשו את זה" בדרכם אל ההצלחה וכד'. לפעמים הסיפורים הם בגוף ראשון. משום מה, אנו לא מצליחים להזכר כרגע בסיפורי כשלון. אוטוביוגרפיות של "איך נכשלתי" כך שגם אם יש כאילו, הן מעטות.

אולם, גם מכשלונות ניתן ללמוד והייתי רוצה לספר כאן על שלושה מקרים שונים בהם טיפלנו ואנו מטפלים.

ח' הקים עסק מפואר ומצליח. בהתאם, הוא חי ברמת חיים נאה ופיזר את כספו בנדיבות על בילויים, הוצאות וסיוע לילדיו. עם השנים, כאשר התבגר התחיל גם עסקו להתדרדר. חלק מהירידה נבעה משינויים בשוק, אולם מרביתה נבעה מכך שהעסק היה במידה רבה בן דמותו של ח'. כתוצאה, גם כאשר החליט האיש "להרים ידיים", לא היה מה באמת למכור מאחר והלקוחות שנותרו זיהו את העסק עם אישיותו של ח'. כעת, בזקנתו, מגלה ח' שהוא "שכח" כל השנים לחסוך כספים לצרכי זיקנה ועליו לחיות רק מקיצבת זיקנה של המוסד לבטוח לאומי ופנסיה (זעומה) של זוגתו. האיש אשר ניהל עסק גדול, משגשג ומפואר מוצא את עצמו צריך לבחור בין אוכל לתרופות (וזו לא הפרזה).

ב' הוא בעל מקצוע מבריק, עם כריזמה מדהימה ויכולות יוצאות דופן. אולם, חוץ מאשר לבצע את עבודתו המקצועית- שום דבר. כתוצאה, האיש נמצא במצב של "מוגבל חמור" בבנק, חובות של עשרות אלפי שקלים לרשויות המס השונות וכד'. האיש עובד ומרוויח היטב, אולם אינו מצליח לנהל ולנתב את חייו על פי הכנסותיו ומצבו על סף תהום. גורמים קרובים שונים ניסו להרתם לעזרתו ולסייע לו "להתיישר", אולם תוך מספר חודשים הרימו ידיים. האיש פשוט אינו מסוגל לנהל את חייו מחוץ לסדנה המקצועית שלו באופן משביע רצון או בכלל.

גם ט' הוא איש מקצוע מצויין. להבדיל מב' הוא התברך באשה מסודרת אשר מנהלת את חייהם בכל מה שאינו קשור לעבודה. כך התזרים מתנהל היטב, אין חובות יוצאי דופן וכד'. בעייתו של ט' אחרת: העסק מקרטע. חלק מהעניין נובע מקושי בהשגת לקוחות חדשים וחלק ממיקום בעייתי. ט' לא מסוגל להתנתק מהעובדה שהוא איש מקצוע ולראות שעליו להשקיע בשיווק. בכל פעם שעולה בשיחה הצורך לעשות דברים מסויימים, האיש מודה שזה נחוץ אבל כשהדבר מגיע לביצוע בפועל- זה לא קורה. כתוצאה, העסק מתדרדר והולך.

מה המשותף לשלושת המקרים? יסיק כל אחד את מסקנותיו, אבל אבקש לציין את התובנה שלי- לא מספיק להיות בעל מקצוע או אפילו בעל עסק- אדם חייב לעצמו מדי פעם לצאת אל מחוץ לעצמו ולעולמו, לראות את התמונה הרחבה יותר- מגמות, כווני התפתחות, תחזיות וכד'. אחרת- הוא עלול למצוא את עצמו יום אחד שואל "מאיפו זה הגיע? איך זה קרה לי?”
 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה ראיית חשבון   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
איפה ואיך ניתן להחליף מצבר לרכב במהירות – האם אפשר להחליף גם לבד וכמה זה יעלה לנו פחות או יותר?
הדברה ירוקה – מהי הדברה ירוקה, על היתרונות והשימושים הבולטים
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
Ph.D אורית צוקר
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל