כיצד קישורים משפיעים על קידום אתרים ומה לעשות בנידון

חפש נושא
חפש מקצוען

 כיצד קישורים משפיעים על קידום אתרים ומה לעשות בנידון

מאת:  איל קליין
פורסם: 9/12/2009

אם המושג "מילות מפתח" זה הדבר הכי "חם" בקידום אתרים אז המושג השני אחריו הוא קישור או קישורים.  קישורים הם הבסיס לקידום אתרים ומשקלם אף גדול יותר ביחס למילות מפתח כשמדובר על העכבישים של מנועי החיפוש (engines crawlers).


קישורים - קידום אתרים


אתר אינטרנט ללא קישורים זה כמו זמר ללא קהל. לא משנה כמה הזמר מדהים, והנגנים שלו מעולים, כל עוד אין קהל שיקשיב ויצפה בהופעתו, אין הוכחה לקיומו.  לבטח  הבנתם את הרעיון...  דבר זה נכון גם לאתר שלך. לא משנה כמה האתר שלך אינפורמטיבי, השירותים בו והמוצרים שאתה מציע מעולים,  אם הגולשים לא יכולים למצוא אותו.

המטרה הראשונה של קישורים, בהגדרתם,  היא לקשר את האתר שלך לאתרים אחרים בעלי אותו נושא משותף כשלך. הערך המוסף של מטרה זו היא שגולשים באתרים אחרים מקליקים על הקישור לאתר שלך במטרה למצוא עוד חומר בנושא.  זה בעצם שם המשחק – להגדיל את כמות הגולשים המגיעים לאתר שלך. כגולשים מגיעים לאתר שלך , אתה עשוי להרחיב את מעגל הלקוחות שלך, לבצע עוד מכירות של שירותים ומוצרים. בגדול, קישורים נועדו להגדיל את הרווח שלך.

החשיבות הנוספת של קישורים היא שאתרים המפנים לאתרך מצביע על כך שהאתר שלך בעל ערך. באופן כללי, ככל שיהיו קישורים שמפנים לאתרך, העכבישים של מנועי החיפוש יסרקו את אתרך יותר.
כתוצאה מכך כאשר יחפשו נושא שקשור לאתרך, האתר יופיע במקום גבוה  בתוצאות החיפוש והאתר עשוי לקבל דירגו גבוה  -
PageRank .

אחת הפעולות המקובלות היום היא ביצוע קידום אתרים על ידי ביצוע חילופי קישורים עם בעלי אתרים במטרה שהקישור לאתר שלך יופיע בכמה שיותר אתרים.  פעולת חילופי הקישורים לצורך קידום האתר שלך יש לעשות זאת בחוכמה. ביצוע נכון  יביא לקידום האתר שלך ומיקומו בגוגל יושפע מכך.  ישנם בגדול שני סוגי קישורים: יוצאים ונכנסים. לך כבעל אתר יש שליטה ישירה בלבד על קישורים יוצאים ( שמפנים לדומיין אחר) ולכן יש לתת את הדעת על כך.

הנה אבני היסוד של בניית קישורים יוצאים (outbound links) מאתר:

  • הקפד שהקישורים היוצאים יהיו רלוונטיים לתוכן האתר שלך – זה לא אומר שעליך לקשר את האתר שלך אך ורק לאתרים באותו התחום. יש לדאוג שהקישור היוצא יהיה  לו הקשר לוגי לאתר שלך, ותהיה סיבה לגולשים לגלוש לאתר זה.  העכבישים של מנועי החיפוש בודקים את תוכן הקישורים היוצאים בקפדנות. העכבישים בודקים גם את הקישורים בטקסט וגם קישורים בתפריטים בדף האתר.


  • אל תתפרע עם הקישורים –  עמוד אינטרנט עמוס בקישורים בטקסט זה מעצבן ומפריע לקריאה הרציפה. כלל אצבע הוא – לא יותר מ-  2-3 קישורים למאמר או תגובה בבלוג.  קישורים אחרים כגון פרסומות ושאר השירותים שאתה מציע באתרך יכולים להיות אבל דאג לשמור  על מספר קטן של קישורים אלו.


  • השתמש במילים רלוונטיות לקישורים – שימוש במילים "לחץ  כאן" או "לחץ להמשך" לא תורם לקידום האתר ואף גורם לכך שבאתרים רבים מילת המפתח באתר היא "לחץ" וכדומה בשל ריבוי הפעמים שהיא מופיעה. עדיף להשתמש כקישור במילה רלוונטית, לדוגמא באתר של מסעדה לציין את הקישור במילה "מנות עיסקיות" ולא "לחץ כאן למנות עיסקיות". 


  • שמור נפשך מהוצאת קישורים לאתרים מפוקפקים – הכוונה היא שלא תפנה את הגולשים מהאתר שלך לאתרי זבל או לאתר שמוגדר כחוות קישורים. גוגל מעניש את האתר על כך! אם אתה מפנה את הגולשים לאתרים בעלי דירוג גבוה מנועי החיפוש לוקחים זאת בחשבון לטובתך. יש לדעת שלרוב גוגל לא מעניש את האתר שלך בעוון אתרים שמפנים אליך שעושים זאת בצורה שגוייה, כיוון שלך כבעל אתר אין שליטה על כך.


  • אל תעשה דף קישורים (כן, קראת נכון) – תופעה נפוצה זו מימי קדם כבר לא עושה את העבודה בקידום אתרים. כשמנועי חיפוש מבחינים בדף שמכיל אך ורק קישורים, הם קוראים דף שזה כדף ספאם. אם אתה חייב לעשות זאת, הכנס טקסט המתאר את הקישור. לדוגמא: google  - מנוע חיפוש המוביל בעולם.   הכי טוב, פשוט להמנע מעמודי קישורים.


  • מעקב אחר קישורים ועדכון קישורים שבורים – קישור שבור (שמוביל לדף ריק) גרוע יותר מדף ללא קישור בכלל. כשעכבישים סורקים את האתר שלך ומגיעים לשום מקום – זה משפיע על האתר שלך לרעה. אם הקישור השבור מופיע באתר לזמן רב, מנועי החיפוש יורידו לך את דירוג האתר כיוון שאתה לא מתחזק את האתר שלך כראוי, ואין סיבה שמשהו יגיע לאתר שלך דרך מנועי החיפוש.

לסיכום,  קישורים הם לא הדבר החשוב ביותר בקידום אתרים אבל אין סיבה להתעלם מכך לחלוטין. קישורים יוצאים מאתר חייבים להיות רלוונטיים לתוכן האתר ובעלי שימוש לגולשים שמגיעים אליו. קידום אתרים הוא מצריך לימוד מעמיק וחילופי קישורים היא פעולה אחת מפעולות רבות. לכן ההמלצה היא לפנות לבעלי מקצוע בתחום.  אי קידום האתר שלך או ביצוע קידום באופן שגוי עלול לגרום לך שתהיה כמו הזמר המצויין שאין לו קהל...

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה פתרונות אינטרנט   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | חוקר פרטי בגידות | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל