חפש נושא
חפש מקצוען

 השקעות בנדל"ן - זה כדאי!

מאת:  איל קליין
פורסם: 7/8/2015

מחירי הדיור בישראל נמצאים בעלייה עקבית ומתמשכת כמעט לכל אורך שנות קיומה של מדינת ישראל. למעשה, על אף שרק בשנים האחרונות התפתחה המחאה החברתית לדיור בר השגה ולטיפול ממשלתי להורדת מחירי הדיור, מחירי הדיור כמעט תמיד היו בנסיקה  (מלבד משברים מדינתיים או עולמיים תקופתיים שגרמו למיתון זמני), זאת מכיוון ששוק הדיור בישראל לא נערך לעליות הגדולות שידעה ישראל מהקמתה ועד לתחילת שנות ה- 90, בהן צמחה האוכלוסייה בישראל מסך כולל של שמונת מאות אלף תושבים ל- 7.8 מליון.

מציאות זו, על אף פגיעתה הדרמטית ביכולתן של זוגות צעירים ואף משפחות רבות לרכוש חלקת נדל"ן משלהן, ואולי אף בשל פגיעה זו, יוצרת למעשה הזדמנויות רבות להשקעה בנדל"ן המקומי, עד כדי כך שבנתונים שפרסם משרד האוצר לאחרונה, סך 34% מרכישת הדירות הינן דירות להשקעה.

תשואה ותשואה חודשית

רווח השקעות נדל"ן באופן כללי מחולק לשני גורמים. התשואה החודשית, הנמדדת בדמי השכירות החודשיים והתשואה על ערך הדירה עצמה, עקב עליית שוויה הנוכחי משוויה בזמן הקנייה. שניהם פרמטרים שראוי לקחת בחשבון. בניגוד לשיקול המיידי שלוקחים משקיעים מתחילים רבים, הנמנעים מהשקעה באזור בו התשואה החודשית קטנה, על אף העלייה הצפויה בשווי הנכס עצמו.

ההשקעה כתהליך, בדיקת המשאבים הפיננסים והאישיים

תהליך ההחלטה על מיקום ההשקעה ואפשרויות המימון שלה דורש חשיבה נכונה על מנת למקסם את ההשקעה ולהוציא ממנה את המרב. בה צריך לחשב את הסכום הנזיל שזמין להשקעה, כמות הזמן הרצויה עד למכירת ההשקעה, אם אכן זו התוכנית מלכתחילה, מימון בנקאי ולא פחות חשוב - כמות המשאבים והזמן שהמשקיע באופן אישי רוצה, אם בכלל, להקצות בהשקעה זו.

חשיבות יועץ/סוכן הנדל"ן

כלל כל הנתונים הנ"ל יסייעו למשקיע האם לפנות לנתיב השקעה כולל, בו הוא אחראי על המכירה, על השכרת הנכס ועל ווידוא הרווח בכל רגע נתון. אשר יחסוך אומנם דמי תיווך מיותרים לחברות ניהול נדל"ן, אך מאידך גוזל זמן ואנרגיה ואף מגדיל את רמת הסיכון בבחירת מיקום שגויה, עקב חוסר ניסיונו בנדל"ן. לכן מומלץ לרוב לפנות לחברות ניהול נדל"ן לסוגיהן, אשר מבצעות את תהליך ניהול הנכס באופן עצמאי ומקצועי, מה שבעצם יגרור בהכרח פיחות בריווחי המשקיע, אך יאפשר לו ביטחון גדול יותר ברווחיות הנכס וכמובן יגזול פחות מזמנו.

מיקום ההשקעה וניצול מלוא פוטנציאל הנדל"ן המקומי

לאחר ההחלטה על מהות ההשקעה וטיבה, ניתן להתחיל לבדוק היכן בארץ שוק הנדל"ן מאפשר לקבל את התמורה הטובה ביותר. הן בתשואה חודשית והן בעלות כוללת של שווי הנכס.

השקעות בנדל"ן מטבען מחושבות לטווחים ארוכים, על כן יש לבדוק את עליית המחירים בטווח שנים רחב ככל האפשר. על פי נתוני הלמ"ס, בין השנים 2008 ל- 2013, עלה ממוצע הדיור בערים הגדולות בלמעלה מ- 50% (כאשר ברזולוציה נמוכה יותר, הדירות הקטנות עלו בממוצע ב- 57.1%) כאשר באר שבע הינה שיאנית העלייה, ובה עלייה של108.7%  בדירות הקטנות ו- 92.4% בדירות הגדולות ומנגד ראשון לציון ציינה את העלייה המתונה ביותר מכלל הערים. מכאן ניתן ללמוד למשל שבאר שבע הינה יעד אטרקטיבי למשקיעים בשנים האחרונות, וככל הנראה תמשיך בעלייה. אך מצד שני, תהליך שהחל בשנים האחרונות בו  מחירי הדיור עולים בשיעור גבוה ממחירי השכירות, גרם למצב בו התשואה החודשית על השכירות נמוכה יותר, ועל כן גם במרכז, תיתכן השקעה נבונה. מומלץ לפנות ליועץ נדל"ן שיוכל לסייע לכם בבחירת ההשקעה המתאימה ביותר עבורכם.

 צור קשר עם המקצוען   חזרה לקטגוריה נדל"ן   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
הובלות בין לאומיות – הדרך שלנו לקדם את העסק שלנו
היתרונות בשימוש של שואב אבק תעשייתי
לכבוד השנה החדשה, לומדים לאפות!
האם מכונת כביסה איכותית באמת יותר יקרה ממכונת כביסה רגילה?
מי מפחד מחזון
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
רפואה סינית
מומחה לטיפול בכאב רפאל צור
חוקר פרטי אמנון רודס
חקירות ומעקבים
חוקר פרטי אמנון רודס
 דורון  בהרב
נדל"ן
 דורון  בהרב
ד"ר Ph.D אורית צוקר
טיפול בחרדות ויעוץ זוגי
ד"ר Ph.D אורית צוקר
 איל קליין
פתרונות אינטרנט
 איל קליין
 צוות האתר
בעלי מקצוע
 צוות האתר
רו"ח יוסי  נתנזון
ראיית חשבון
רו"ח יוסי  נתנזון
 ניצן ברזני
פיתוח עסקי
 ניצן ברזני
 יצחק יורמן
אימון עסקי
 יצחק יורמן
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מחשבים
הנדסאי מחשבים גיא אדרי
מעונין להופיע פה?
בעלי מקצוע | עו"ד בחיפה | שיווק דיגיטלי | חברת קידום אתרים בגוגל